Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Boj s démonem alkoholu vyžaduje nesmírné úsilí, podpořte ho ze všech stran

Autor: MUDr. Jaroslav Čupera

Jen těžko si někdy uvědomujeme, že alkohol je legální návykovou látkou. Přitom pravidelné či nadměrné pití může přinášet velkou řadu potíží. Málokdo je také schopen si přiznat, že má s alkoholem problém. Leden je například ve Velké Británii vyhlášen jako „suchý měsíc“, aby lidé co nejvíce omezili spotřebu alkoholu. V České republice se v podobném duchu pořádá od roku 2013 tzv. "Suchej únor".

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Dlouhodobá či nadměrná konzumace alkoholu s sebou přináší problémy fyzické, psychické i sociální. Ke zdravotním potížím patří v první řadě postižení jater a ledvin. Dále trpí srdce a oběhový systém, slinivka a samozřejmě i mozek. V případě mozku vede alkohol k potížím s pamětí, zkresluje úsudek a celkově zhoršuje schopnost myslet. Na psychické rovině se u takto závislých mohou objevit nejrůznější úzkostné či panické stavy, deprese a též sklony k sebevražednému chování. Sociální problémy se odrážejí v osobních vztazích – konflikty, hádky, nezřídka i násilí směřují většinou k rozpadu rodinných vazeb. Následuje neschopnost plnit své povinnosti včetně těch pracovních, což často končí naprostým sociálním vyloučením takového jedince.

Benefity abstinence

Některé benefity se dostavují už v průběhu několika málo dní, ale s výraznějším efektem je potřeba být trpělivý a s abstinencí to vydržet déle.

  • Kvalitnější spánek – alkohol sice podpoří usnutí, ale redukuje období hlubokého spánku, který je pro regeneraci těla nejpotřebnější. Navíc časté probouzení na WC kvalitu spánku samozřejmě snižuje.
  • Zhubnutí – alkohol přináší hodně tzv. „prázdných kalorií“, které se mění právě v tuk.
  • Lepší pleť – u lidí, kteří pijí hodně, je pleť našedlá, unavená, s vráskami a nebo se objevuje výrazné začervenání.
  • Zlepší se fungování mozku, zejména paměť, pozornost a soustředění.
  • Zlepší se regenerace po fyzické námaze.
  • Zmenší se únava – ta je dána jednak nevyspáním, ale i dehydratací a na detoxikaci od alkoholu tělo spotřebuje hodně energie.
  • Zlepší se i fungování jater.
  • Zlepší se imunita.
  • Stabilizuje se hladina cukru v krvi.
  • V dlouhodobém horizontu se snižuje riziko vzniku rakoviny.

Co nabízí homeopatie

Léčba závislosti na alkoholu je velmi obtížná a jen málokdo to zvládne sám. Samozřejmě je nejvhodnější vyhledat odbornou pomoc, ale lékař-homeopat může najít pro pacienta tzv. terénní homeopatický lék – ten pomůže pacientovi stabilizací jeho duševní i fyzické sféry.

Terénní léky pro alkoholiky

Arsenicum album – vhodné pro osoby s velkým sklonem k perfekcionismu. Trápí je problémy vyplývající z neschopnosti či nemožnosti dělat věci podle vlastních představ. Tito lidé potřebují hodně pracovat, k čemuž je vede velký vnitřní nepokoj. Chtějí uznání a pochvalu. Alkohol jakožto stimulant jim dodává energii pro překonání tohoto neklidu.

Ignatia amara – může pomoci jedincům, u nichž se pití alkoholu objevuje po emočních neshodách, zklamáních (často vztahových), při problémech či špatných zprávách. Jsou to lidé uzavření, se sklony k tichému zármutku, který nedovedou navenek projevit. Mívají velmi proměnlivou náladu. Objevují se u nich potíže s polykáním vinou pocitu „knedlíku v krku“, často vzdychají.

Lachesis mutus – hodí se pro muže i ženy, kteří jsou po požití alkoholu velmi hovorní. Pod vlivem se však stávají též žárlivými a podezřívavými. Často jsou zlí, se sklony k násilnému chování. Jde o osoby horkokrevné, z pobytu na slunci je většinou silně rozbolí hlava. Velmi důležitým znakem pro vhodnost tohoto léku je nesnášenlivost dotyku v oblasti hrdla.

Lycopodium clavatum – je to lék pro alkoholiky s nízkým sebevědomím, které však při pití nabývá na velikosti. Jde o jedince zimomřivé, kteří kromě alkoholu mívají velkou touhu po sladkých věcech.

Nux vomica – číslo 1 mezi preparáty určenými pro lidi závislé na pití. Díky podpoře jaterní detoxikace je to hlavní přípravek na kocovinu po nadměrném požití alkoholu (s nevolností a zvracením, které dočasně postiženému uleví). Jedná se ale i o terénní lék lidí se sklony k workoholismu, kteří se snaží uspět ve světě byznysu. Potřebují ke svému životu hodně stimulantů. Přes den jsou to cigarety, káva a někdy i alkohol, ten však přichází na řadu hlavně večer. V noci trpí tito lidé nespavostí – budí je myšlenky na práci. Usnou na chvíli nad ránem a po krátkém spánku se budí s velmi špatnou a podrážděnou náladou.

Sulfur – vhodný především pro osoby velmi společenské, které mají rády dobrou společnost, jídlo i pití. V povznesené náladě si mnohdy nechtějí připustit, že nějaký problém s pitím mají. Jsou to lidé velmi horkokrevní, obzvláště po požití alkoholu. Dobře jim dělá chlad, studené jídlo a pití. Mají velmi rádi ostrá a kořeněná jídla. Z fyzických potíží často trpí kožními neduhy.

Příslušný lék podáváme buď v ředění 15 C 1× denně 5 granulí, nebo v ředění 30 C 1× týdně 5 granulí.

Léčba závislosti na alkoholu musí být komplexní. Kromě již zmíněných homeopatických léků a doplňků stravy je nutná i psychologická či psychiatrická pomoc a duchovní podpora. Nejdůležitější ze všeho je ale pevné rozhodnutí dotyčného s konzumací alkoholu navždy skoncovat. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Jaroslav Čupera

Autor: MUDr. Jaroslav Čuperalékař, odborník v homeopatii, člen HLA

"Homeopatii jsem začal studovat ještě jako student medicíny a tak tato jedinečná léčebná metoda doprovází celou moji kariéru lékaře. Používám ji denně k prospěchu své rodiny i pacientů při léčení nejrůznějších potíží, vážných i méně vážných, a díky své specializaci v intenzivní medicíně vím, že takto mohu pomoci i pacientům v nejvážnějších stavech. Homeopatie je šetrná, ekologická, univerzální a především účinná, což prokazují i nesčetné vědecké studie."
 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 26.11.2022 13:06

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze