Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Prochladnutí psa po loveckých zkouškách ve vodě

Autor: Ing. Jana Dytrychová

Začátkem měsíce mě oslovila chovatelka loveckého plemene, že její mladý pes po úspěšném absolvování zkoušek ve vodě, druhý den onemocněl. Setkávám se ve své praxi s mnoha případy, kdy má pes po požití vody nejasného „složení“ gastrointestinální problémy v podobě průjmu (i krvavého) nebo zvracení.

Ilustrační foto
Zdroj: Ing. Jana Dytrychová

Mnozí majitelé ani netuší, že by to mohlo být „jen“ z vody. Vždyť je to pes, nemělo by vadit, že se na procházce napije z louže, z rybníka nebo v létě slané vody z moře. Mnoho psů při plavání doslova hltá litry vody a jakoby vodu chytá do tlamy. Ano, jsou jedinci, kteří s tím nemají problém, ale u těch druhých, kteří jsou citliví, tam je třeba si dávat pozor. Také chci upozornit na aportování sněhových koulí, které je naprosto nevhodné, protože se dost často stává, že pes po požití sněhu skončí na veterině právě s krvavým průjmem a zvracením!

A co teprve, když si pořídíme psa, který má být lovecky vedený, pracuje třeba jako přinašeč kachen z vody, kde se zákonitě musí té vody i nalokat. Voda může být jakkoli znečištěná tak, že není vhodná ani k pití pro psa. Nebo může být tento jedinec citlivý na uši a trpět opakovanými záněty, když se do nich voda dostává. Paradoxně – plemeno do vody a nepředejdete tomu. Zjistíte to až v momentě, kdy se problémy opakují, a pro vás je pak lepší zbytečně pejska těmto spouštěčům nevystavovat.

Nyní se jednalo o mladého jedince, který se jevil jako zdravý, v minulosti netrpěl ničím z výše uvedeného, ale prostě sychravé a chladné počasí, možná slabší imunita udělaly své. Druhý den po zkouškách pejsek kašlal, frkal, teklo mu z očí i nosu, neměl příliš chuť k jídlu, málo pil a bez zájmu polehával. Když majitelka chtěla psa pohladit, nebylo mu to příjemné. Chtěl klid a temnější místnost. Pejsek měl zvýšenou teplotu (38,7).

Pejskovi jsem nasadila první den Aconitum napellus 9 C 2x denně 2 granulky a Belladonnu 9 C také 2x denně 2 granulky první den. Majitelka byla upozorněna, že pokud teplota neklesne do druhého dne, navštíví svého veterinárního lékaře. Dále lék Dulcamara 9 C právě na nachlazení z vlhka. Rhus toxicodendron 9 C jsem zvolila po tzv. zchvácení. Pes předešlý den usilovně pracoval jak fyzicky, tak psychicky a vynaložil určité úsilí, aby zkoušku úspěšně složil. Nux vomica 9 C první dva dny na výtok z nosu, poté na vysušení sliznice Nux vomica 15 C 2x denně 2 granulky.

Na úpravu zažívání Arsenicum album 9 C 2x denně 2 granulky po dobu dvou dnů. A dále aspoň 3 dny Lycopodium clavatum 9 C v tom samém dávkování. Lycopodium zlepšuje chuť k jídlu a je základním lékem ledvin. V tomto případě jsem si trošku „posichrovala“ tedy i možnost prostuzení a oslabení ledvin. Dále týden 2x denně malé víčko Oscillococcina.

Majitelka mi již druhý den večer volala, že stav pejska je mnohem lepší, že přijímá potravu, vrtí ocáskem, vyhledává už pohlazení a teplota zcela klesla. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 11.8.2022 17:21

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze