Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Cítíte se v zimě bez energie? Nalaďte se na její specifika

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Vítr fučí, mráz zalézá za krk, uši raději ukrýváme pod čepice, zatahujeme krk pod límeček kožíšků. A bude chladněji. V prosinci zamrzá i půda, času se slunečním svitem je méně. Dostaví se temnější dny plné mraků, vlhkosti a chladu.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Jaká je zima? Při procházce zimním lesem si všimneme klidu, ticha, stažení do sebe. Ryzí protiklad hektických letních dní. Zima nám poskytuje možnost odpočinku, kontemplace, ztišení, zaměření se na své vlastní nitro.

Mnozí se však necháme nést tempem teplejších měsíců. Dokonce i o svátcích, které přímo volají po klidu, se raději než tichu věnujeme hektickému nakupování a přípravám bez okamžiku zpomalení.

Klid zimy může být pro nás někdy depresivní, a tím nás dostávat do stavů bez motivace. Avšak máme v rukou nástroje, jak i toto období využít ke prospěchu těla i duše.

Každé období má v sobě nějaké vlastnosti, které na konkrétního člověka působí pozitivně, jinému neprospívají.
Kdo má v sobě přemíru ohně, miluje zimu, protože ho chladí. Kdo má v těle hodně vlhka, trpí, když je hodně mlhy. A ten, kdo má sklon k suchu, trápí se ve větrném počasí. Zde má místo poznání vlastního těla a jeho potřeb. Následně pak péče, ladění do pohody a posílení vnitřní rovnováhy.

Manifestaci zimních kvalit vnímáme i v sobě – chce se nám víc lenošit, jíme trochu více, raději zůstáváme doma, ráno se nám nechce z postele.

K zimnímu spánku se uložit jistě nemůžeme. Jak se tedy v tomto období roku postarat o sebe, abychom zůstali zdraví, v rovnováze a také abychom nějak fungovali? Pokud to jde, využijme toho, co nám zima nabízí:

  • Odpočívejme víc a spěme víc.
  • Neplýtvejme s životní energií a doplňujme tu, která nám chybí.
  • Držme rovnováhu mezi aktivitou a odpočinkem.
  • Uberme z vlastních očekávání a netlačme na výkon.
  • Uvolněme se víc a přijmeme sami sebe, i své okolí.

Pokud se nám podaří brát vážně specifika zimního období, určitě bude také naše fyzické tělo, psychika i duše v rovnováze. To je přesně způsob, kterým se dá předcházet zimním onemocněním. Stav našeho zdraví zrcadlí, jak nakládáme se sebou, kolik pozornosti věnujeme sami sobě, svému tělu, duši i myšlenkám.

Jak na to?

Každodenní jednoduchou praxí, která zahrnuje dostatek pohybu, kvalitní jídlo a tekutiny, zdravé postoje k sobě a svému okolí. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.1.2023 21:38

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze