Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Chronická artritida u staršího barváře

Autor: Ing. Jana Dytrychová

Nedávno jsem se potkala s kamarádkou, která se hodně věnuje loveckým psům a také s nimi skládá poměrně náročné lovecké zkoušky, u nichž musí pes vynaložit dost často nejen velké fyzické úsilí, ale být i po psychické stránce v pohodě, aby se dokázal soustředit a zkoušku správně vykonat. Psi trénují především vyhledávání spárkaté zvěře.

Ilustrační foto
Zdroj: Denisa Pospíšilová

Oslovila mě s prosbou o pomoc. Zmínila svého staršího, již nevyužívaného psa plemene bavorský barvář, že je poslední dobou takový těžkopádný, zdá se jí nemotorný, hůře se po ránu zvedá, jakoby ho bolelo celé tělo, a působí rozlámaně. Poté se rozchodí a už je vše v pořádku. Pejsek vyhledával sucho a teplo, nedělalo mu dobře vlhké prostředí. Normálně s chutí přijímal potravu, pil a vyměšoval.

Pejsek nebyl stařeček, ale do seniorského věku už patřil. Bylo mu 8 let a měl za sebou poměrně úspěšnou loveckou kariéru, složené zkoušky a vykonané soutěže. Kamarádka mě také upozornila, že před lety byl tento pejsek zraněn divočákem v oblasti levého lokte. Byl samozřejmě veterinárně ošetřen.

A protože, jak říkám, vše se vším souvisí, ani tuto zmínku o nehodě jsem nezapomněla udržet v hlavě. Z mého pohledu takováto zranění způsobují traumata nejen na těle, ale i na duši, a tak jsem pejskovi nasadila tento rozpis, který bude užívat po dobu nejméně 2 měsíců.

Byla nasazena Arnica montana 9 C, která je výborná i na starší traumata a působí proti bolesti. Dále Ruta graveolens 9 C právě na ztuhlost a zhoršení, než se pejsek rozchodil. Lék Dulcamara 15 C jsem zvolila, protože pejsek se zhoršoval ve vlhkém prostředí, a přidala jsem Tuberculinum residuum 9 C, který je výborný právě u chronické artritidy, kdy dochází ke zlepšení pomalým rozhýbáváním. Všechny tyto léky byly podávány 1x denně během dopoledne od každého 2 granulky přímo do tlamky.

Jako druhou doplňující léčbu jsem zvolila kombinaci dvou homeopatických léků Natrum sulfuricum 9 C, který výborně působí na ztuhlé a bolestivé klouby po ránu, a Rhus toxicodendron 9 C, který účinkuje na tkáně, chrupavky a klouby. Vždy večer před spaním od každého 2 granulky, aby se pejskovi ráno lépe vstávalo.

Na zraněnou duši a případný odblok po nehodě s kancem před lety jsem pejskovi nasadila jednorázově Aconitum napellus 30 C

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 11.8.2022 17:28

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze