Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Na zánět močových cest vyzkoušejte homeopatika

Autor: MUDr. Jaroslav Čupera

Záněty močových cest, konkrétně močové trubice a močového měchýře, jsou velmi častým a nepříjemným onemocněním. Mezi možné způsoby, jak si od nich účinně pomoci, patří i homeopatie.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Záněty močových cest postihují především ženy, protože mají kratší močovou trubici a také anální otvor blízko jejího vyústění. Uroinfekce se mohou vyskytnout i u mužů, u kterých pak bývají většinou závažnější. V naprosté většině případů se jedná o akutní případy, ale u jedné pětiny žen se tyto potíže vyskytují chronicky.

Proč potíže přetrvávají

Pokud se záněty močových cest dlouhodobě opakují, je potřeba se zaměřit i na další možné původce obtíží:

 • časté užívání antibiotik snižuje obranyschopnost a podporuje růst rezistentních či atypických původců;
 • stres – podle čínské medicíny negativně působí stres i na náš močový měchýř, protože patří pod element vody a jeho emocí je strach, který se může projevit v podobě opakovaných zánětů;
 • pohlavní styk může v některých případech způsobit traumatizaci (nejen) močové trubice;
 • těhotenství většinou komplikuje odtok moči, ve které se následně snadněji rozmnožují bakterie;
 • hormonální vlivy, jako je menopauza, zapříčiňují atrofii sliznice pochvy i močové trubice.

Příznaky zánětu močových cest

 • pálivá bolest před močením, během něj či po něm,
 • časté nucení na močení, kdy odchází jen velmi malé množství moči,
 • bolesti v podbřišku spojené s bolestí v zádech, někdy se však mohou vyskytnout jednotlivě,
 • lehce zvýšená teplota,
 • pocit celkové malátnosti,
 • hlen, hnis či krev v moči.

Pokud se infekce močových cest objeví u mužů nebo u těhotných žen, je vždy nezbytná návštěva lékaře. To platí i v případě teplot vyšších než 38,5 °C nebo při bolestech v oblasti ledvin.

Jak pomohou homeopatika

Homeopatika je potřeba začít užívat co nejdříve po objevení příznaků. V první fázi je třeba brát 5 granulí v hodinových intervalech, dokud se nedostaví zlepšení. To by mělo nastat v průběhu 6, maximálně 12 hodin. Poté podáváme 3x denně 5 granulí. Pokud se stav pacienta nezlepší, je nutné vybrat jiný lék nebo navštívit odborníka. Jaká homeopatická léčiva mohou pomoci?

 • Cantharis 9 C je nejčastější lék na infekce močových cest. Vhodný je tehdy, když má nemocný velmi citlivý podbřišek s pocity tlaku, neustálé nucení na močení, přestože moč odchází jen po kapkách. Při močení, během něj i po něm má intenzivní pocity pálení a řezání jako žiletkami. Stav se lepší teplem a pitím, zhoršuje se konzumací kávy, močením a koupáním.
 • Staphysagria 9 C je lék na potíže, které se objeví po sexuálním styku, cévkování či urologických výkonech. Potíže charakterizuje častá potřeba močení a zvláštní pocit kapky neustále stékající do močové trubice. Bolesti jsou pociťovány jako pálení v močové trubici, které ustává při močení.
 • Aconitum napellus 9 C je homeopatický přípravek vhodný na první hodiny onemocnění, které se dostaví po silném prochlazení. Charakteristický je pro ně rychlý vzestup horečky u úzkostného pacienta, který se obává závažnosti svého stavu.
 • Arnica montana 9 C je lék užitečný na potíže, které se objeví po poranění močové trubice a močového měchýře, například po porodu.
 • Arsenicum album 9 C je homeopatický přípravek, který řeší zánět s postižením celkového stavu, kdy je pacient zesláblý, bledý a velmi úzkostný. Bolesti při močení a v podbřišku jsou kruté a pálivé. Paradoxně je zlepšují teplé koupele, obklady i teplé nápoje. Moč pacienta mnohdy velmi zapáchá.
 • Mercurius solubilis 9 C lze brát v případě, když se objeví bolestivé nucení na močení až do pocitu křečí. Bolesti jsou navíc ještě horší po následném vymočení. Moč je tmavá, někdy i krvavá. Stav se horší nejen v chladu, ale i v teple postele. Nemocný má také potřebu hodně pít.

Hygienická opatření

Při infekcích močových cest je pro zlepšení stavu pacienta vhodné dodržovat následující režim:

 • Pijte minimálně 1,5−2 litry tekutin denně, vhodný je například urologický nebo heřmánkový čaj, případně také brusinkový, celerový či mrkvový džus,
 • vynechte alkohol, kávu i cigarety,
 • omezte solení, rafinované cukry, ale také kyselé a dráždivé potraviny,
 • snažte se o pravidelné močení,
 • pokud trpíte na záněty po sexu, je vhodné se po něm vždy vymočit,
 • dbejte na osobní hygienu a případně používejte na intimní hygienu vhodný přípravek. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Jaroslav Čupera

Autor: MUDr. Jaroslav Čuperalékař, odborník v homeopatii, člen HLA

"Homeopatii jsem začal studovat ještě jako student medicíny a tak tato jedinečná léčebná metoda doprovází celou moji kariéru lékaře. Používám ji denně k prospěchu své rodiny i pacientů při léčení nejrůznějších potíží, vážných i méně vážných, a díky své specializaci v intenzivní medicíně vím, že takto mohu pomoci i pacientům v nejvážnějších stavech. Homeopatie je šetrná, ekologická, univerzální a především účinná, což prokazují i nesčetné vědecké studie."
 

Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 26.11.2022 14:07

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze