Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Onkowebinář – Integrativní onkologie

Autor: MUDr. Ilona Ludvíková

Součástí plánu EU „European Cancer Beating Plan“, který chce do roku 2030 výrazně zlepšit situaci onkologických pacientů, je zapojení integrativních léčebných metod do komplexní léčebné péče. Je zde zejména kladen důraz na kvalitu života těchto pacientů a jejich rodinných příslušníků.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Webinář, který můžete shlédnout ze záznamu ZDE, byl ukázkou možností a prvních dlouhodobějších zkušeností se začleněním homeopatie a dietetických doporučení do onkologických léčebných postupů.

Dovoluji si opět připomenout definici zdraví dle WHO:

Zdraví je chápáno jako stav úplného tělesného, duševního a sociálního blaha nebo také stav úplné tělesné, duševní a sociální pohody; nejedná se tedy jen o absenci nemoci.

V rámci webináře diskutoval profesor Michael Frass z vídeňské Univerzitní nemocnice, který své patnáctileté zkušenosti s kombinováním klasické a homeopatické léčby prezentoval v několika studiích. Výsledky jsou více než optimistické. Pacienti s kombinovanou léčbou vyzdvihují výrazné zlepšení kvality každodenního života, navíc se prodloužila i délka přežívání onkologických pacientů o 9–18 týdnů oproti kontrolní skupině bez homeopatické péče.

Druhým odborníkem v diskuzi byl Dr. Elio Rossdi z Hospital of Luca z Itálie. Jeho snahou je začlenit do běžných „guidelines“ i komplementární léčebné metody. Výsledky z šesti onkologických center v Evropě ukazují, že je to cesta ke kvalitnější péči o onkologické pacienty. Popisoval speciální dietní opatření 2 dny před dávkou chemoterapie a dva dny po ní, které se jeví jako překvapivě efektivní.

Třetím diskutujícím byl Eric Buelens, prezident belgické pacientské organizace. Ten poukazoval na tři zásadní aktuální problémy:
1. Onkologičtí pacienti mnohdy komplementární metody vyhledávají, ale svému ošetřujícímu lékaři se to zdráhají sdělit. Tím vzniká velká propast ve vztahu ošetřujícího lékaře s pacientem. Vyjasnění celé situace a definování komplementárních metod do rukou odborníků bude do budoucna nezbytné!
2. Péče o nejbližší, kteří pacienty podporují, by měla být naprostou samozřejmostí, neboť závažná diagnóza vždy destabilizuje celý systém rodiny a sociálního okolí.
3. Ekologický rozměr komplementárních metod je pak jasnou volbou pro zachování zdravějšího životního prostředí pro budoucí generace.

Do diskuze přispěla i vedoucí farmakologického výzkumu firmy Boiron Anne-Laure Leclere. Upozornila na diametrálně odlišnou situaci v USA, kde jsou onkologická centra pro paliativní péči s komplexní péčí, včetně komplementárních léčebných metod, naprosto běžnou praxí. Máme tedy jako Evropané co dohánět! Homeopatie je naprosto jedinečná v tom, že umožňuje zohlednit osobní nastavení, které pacienta aktivně zapojuje do péče o své zdraví. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Ilona Ludvíková

Autor: MUDr. Ilona Ludvíkoválékař-stomatolog, odborník v homeopatii, člen Rady HLA

Mé dvanáctileté homepatické snažení se neustále násobí počtem spokojených klientů, kteří se mi denně svěřují do péče, ať v privátní zubní ordinaci nebo v homeopatické poradně. Předávání svých zkušeností začínajícím kolegům-homeopatům v rámci svých přednášek chápu jako skvělou příležitost obohatit jejich profesní i osobní život. Každodenní rozdávání radosti je mou cestou ke spokojenosti a vitalitě.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.11.2021 16:14

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze