Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Gynekoložka Svatava Žalmanová: Trápí vás PMS? Zkuste homeopatika

Autor: Externí zdroj

Potíže s otěhotněním, nepravidelná mestruace, premenstruální syndrom a mohli bychom jmenovat dále... Víte, že se i tyto potíže dají řešit homeopatickou cestou? Více se dozvíte v rozhovoru s gynekoložkou a homeopatkou MUDr. Svatavou Žalmanovou.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Každá z nás to moc dobře zná. Jeden týden v měsíci jsme tak trochu nesnesitelné a náladové, netoužíme po ničem jiném než po čokoládě a přecitlivělost je naše druhé jméno. Ale co s tím? Že jste zkusila všechno? I homeopatické léky? „Klasická medicína používá hormonální léky k rozběhnutí menstruačního cyklu. Jsou ale ženy, které si nepřejí užití hormonů. Zde je prostor například pro homeopatickou podporu přirozeného cyklu,“ říká gynekoložka Svatava Žalmanová.

Jak často se na vás obracejí pacientky s problematickou menstruací a premenstruačním syndromem?

U žen v reprodukčním věku, které mají přirozený menstruační cyklus (tedy bez vlivu hormonálních léků – např. antikoncepce), se jako gynekoložka někdy setkávám se stížností žen na nepravidelný cyklus nebo na potíže v období před menses.

Jaké jsou nejčastěji příznaky a dá se jim předcházet?

Nepravidelný cyklus se pozná poměrně jednoduše – cyklus se může zkrátit, prodloužit, může i být slabší krvácení uprostřed cyklu nebo například špinění před menses. Potíže před menstruací jsou definovány jako premenstruační syndrom. Jsou definovány jako potíže, které se vyskytují pouze týden před menses, v jiné části cyklu se nevyskytují, opakují se spolu s cyklem. Ženy se necítí dobře, jsou podrážděné, obtížněji se koncentrují, mohou trpět nespavostí, únavou, otoky a přírůstky na váze, cítí pokles výkonnosti, změnu v kvalitě pleti, nadýmání atp.

Hlubší forma těchto potíží s převahou psychických potíží je označována jako premenstruační dysforická porucha.

Léčba se může odehrávat na několika úrovních. Obecné terapeutické doporučení je pravidelná životospráva, dostatek spánku, dietní opatření (omezení i alkoholu a kofeinu, normální BMI), tělesná cvičení a celkové zvýšení kondice organismu. Tato opatření tělu prospívají bez ohledu na fázi cyklu.

Základem léčby v ordinaci gynekologa je nezbytné gynekologické vyšetření a vyloučení jiné příčiny stavu. Nepravidelné krvácení může být příznakem i závažného onemocnění! Nikdy nepodceňujte význam kompletního gynekologického vyšetření!

Při výrazných potížích nabízí gynekolog hormonální vedení cyklu, nejčastěji formou kombinované antikoncepce, která může premenstruační i jiné hormonální výkyvy cyklu zredukovat. Možností je i užívání antikoncepce bez běžné pauzy, které zabrání výkyvu hormonálních hladin. Jsou však ženy, které si hormonální vedení cyklu nepřejí.

Jaké je řešení těchto problémů, když už nastanou?

Sama se cítím být lékařkou klasické medicíny. Ale medicína je jen jedna. Pokud dokážu ovlivnit organismus i homeopatickými léky, mohu je v léčbě použít. Má to ale základní podmínky – pacientka musí být dokonale gynekologicky vyšetřena a problém, který řešíme, musí být jasně definován. Nereálná očekávání pacientek od možností čistě homeopatické léčby (homeopatická antikoncepce nebo léky s abortivním účinkem…) je potřeba střízlivě vysvětlit.

Celý rozhovor naleznete ZDE.

Zdroj: www.prozeny.blesk.cz.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Externí zdroj

Autor: Externí zdroj

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 16.10.2021 01:00

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze