Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Od stresu pomůže lepší pracovní rozvrh a dobrý spánek, radí lékařka

Autor: Externí zdroj

Přečtěte si zajímavý rozhovor s MUDr. Eliškou Bartlovou, homeopatkou a praktickou lékařkou. Dozvíte se v něm, jak doporučuje řešit nahromaděný stres a úzkosti, či jaká homeopatika jsou při těchto indikacích vhodná.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Jak často se na vás pacienti s problémy souvisejícími se stresem a úzkostí obracejí?

Homeopatie je terapeutická metoda, pro kterou je dominantní vnímat těsné propojení těla a duše. „Jsem ve stresu,“ nemusí být první věta, kterou pacient začne povídání o svých problémech, ale na psychické okolnosti přijde vždy řada. Zvláště u psychosomatických problémů jako trávicí těžkosti, různé bolesti, nespavost a tak dále je otázka stresu, úzkostí, strachu na prvním místě, stejně tak, pokud řešíme s pacientem problém únavy. Pokud je pacientův problém akutní, například náhlé alergické problémy, příprava na operační zákrok, není problém psychiky a stresu na prvním místě, ale jak je známo, chronický stres ovlivňuje například i hojení ran nebo imunitu. Pokud jde člověk na operaci bez nadbytečného strachu a úzkosti, jeho léčebné nastavení bude o to lepší a to homeopatie také umí. Na druhou stranu je slovo stres i nadužíváno. Stres nás někdy skutečně, někdy zdánlivě obklopuje. Je to pojem, který se s naprostou samozřejmostí užívá i k označení každodenních starostí a problémů, ale jeho původní obsah je poněkud odlišný. Jedná se o závažnější poškození, než je charakter zátěže, tedy to, co za stres univerzálně považujeme. Jen pokud trvá zátěž dlouho, je-li nepřiměřená, pak představuje skutečný problém. Krátkodobý stres nám může paradoxně i pomoci k lepším výkonům, a představuje tak nezbytný adaptační mechanismus, který prospívá životní dynamice.

Jaké jsou nejčastější příčiny stresu a úzkostí?

Škála příčin je neskutečně široká a je velmi individuální, promítají se do ní také osobností rysy, konstituce, temperament, ale i dědičné sklony. Mohou to být existenční problémy, strach o zdraví své i blízkých, nejistota, nespokojenost, pracovní přetížení, ale například i hluk, nemoc, chronická bolest, závislosti.

Vidíte, že v poslední době jsou v popředí dominantní zdroje stresu?

Ano, je patrné, že v době covidové musíme počítat se zdroji stresu, které dříve nebyly tak časté – mám na mysli pojmy jako sociální izolace, ztráta prožitku sociální opory. V zaměstnání pak ztráta uznání, prestiže, ztráta radostných zážitků a soutěžení v sociální skupině, z toho pak vyplývající úzkostné a obsedantní stavy, lehký rozvoj deprese a různých závislostí.

Celý rozhovor naleznete ZDE

Zdroj: www.zeny.cz.

Autor: Aneta Mrazilová

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Externí zdroj

Autor: Externí zdroj

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 16.10.2021 02:26

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze