Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Kalium sulphuricum

Autor: Ing. Jana Dytrychová

Vybrala jsem tentokrát jeden homeopatický lék, který používám poměrně často k léčbě chronických zánětů. Už jen proto, že většina mých pacientů jsou ve fázi rozvinutého hnisání, protože majitel problém velmi často neřeší včas. Buď z důvodu, že nevěnuje patřičnou pozornost problému, který zvíře má, a nebo dlouhodobě nejdříve řeší léčbu např. kortikoidy či střídáním antibiotických kapiček, mastí či prášků, a když léčba nezabírá, volí přírodní léčbu, protože už si neví rady.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Z mého pohledu je samozřejmě veterinární léčba v pořádku. Hlavní je stanovení přesné diagnózy. Proto, pokud se na mě obrátí majitel s prosbou o pomoc a já nevím, co zvířátku přesně je, posílám ho vždy k veterinárnímu lékaři.

A teď už k zmiňovanému léku. Kalium sulphuricum je tzv. svalová sůl, tzn. že má schopnost přenášet kyslík, a proto výrazně zlepšuje okysličení buněk uvnitř. Odpovídá postižení sliznic a kůže ve 3. stadiu fáze zánětu – fáze supurace, tedy hnisání.

Používám ho vždy v souvislosti s potřebou být na čerstvém vzduchu a s výskytem sípavosti, strachu z malého prostoru, nebo když vidím, že zvíře lapá po dechu a udělá se mu lépe na čerstvém vzduchu, třeba u otevřeného okna. Je to důležitý minerál pro sliznici plic. Často ho používám spolu se zinkem, který je taktéž biochemickým oxidantem.

Výborně se hodí na záněty kůže, k léčbě ekzémů, svědění, při lupech, poruchách pigmentace, při tvorbě lepkavých, nažloutlých hnisavých ložisek a mokvajících strupů, pod kterými je hnis. Podporuje činnost slinivky tím, že podporuje tvorbu inzulinu.

Podporuje činnost jater, která jsou důležitým orgánem pro detoxikaci organismu. Detoxikuje buňku zevnitř. Použití tohoto homeopatického přípravku je také výborné u zánětu spojivek, podrážděných červených očí či u zákalu čočky.

Citlivými jedinci jsou často zvířata, která mají pihy, poruchy pigmentace kůže, šupiny, ekzémy, lupy a tvoří se jim bradavičky. Často sem také patří pacienti, kterým se neustále vrací hnisavé záněty očí (to je časté u anglických kokrů nebo basetů kvůli např. ektropiu). 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 26.11.2022 13:08

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze