Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Soutěžte s námi o knihu Homeopatie a děti!

Autor: Redakce

Děti jsou zpátky v lavicích, nebo ve školkách a právě na děti dnes zaměříme naši soutěž. Pojďte si s námi zasoutěžit o užitečnou knihu, která by neměla chybět v knihovničce každého rodiče malých i větších dětí. Jedná se o knihu Homeopatie a děti, kterou vydalo nakladatelství Grada.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Soutěžní otázka: Jaký homeopatický lék je vhodný pro dítě, které mívá problém s nástupem do kolektivu, je výrazně fixované na rodiče, zvláště na matku. Nechce se od matky odtrhnout, při odchodu matky se jí drží za ruku nebo jí visí na noze a srdceryvně pláče. Poté, co matka odejde, pokračuje v pláči tak dlouho, dokud se matka nevrátí. Pokud se tento stav opakuje, začne dítě chřadnout. Mívá chronickou rýmu, opakované záněty středního ucha, záněty spojivek, záněty nosohltanu nebo zánět průdušek. Pokud dítě něco chce, vymáhá to slzami. Celkově je to dítě citlivé, stydlivé, touží být milováno a často vyžaduje ujištění o tom, že ho mají rodiče opravdu rádi.

Vybírat můžete z těchto možností:

a) Nux vomica
b) Staphysagria
c) Pulsatilla

Správnou odpověď můžete zasílat na email: ivana@svethomeopatie.cz do 30.9.2021. Do předmětu uveďte heslo: SOUTĚŽ - DĚTI. Tři vylosované soutěžící odměníme knihou Homeopatie a děti.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 7.10.2022 07:04

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze