Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Opruzeniny

Autor: PharmDr. Lenka Štýsová

Opruzeniny trápí děti i dospělé. Asi každý se během svého života s opruzeninou setkal. Vzniká v místech, kde dochází k tření kůže, je tam teplo, vlhko a špatně tam může vzduch. Nejčastěji se vyskytuje mezi stehny, pod kožními převisy, v okolí genitálií a konečníku, pod prsy, ale i v podpaží.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Mezi první projevy se řadí svědění a pálení v postižené oblasti, zčervenání pokožky. Do dotek je pokožka vlhká a může v určitých případech i mokvat. Někdy dochází i tvorbě malých puchýřků, které mohou splývat do velkých puchýřů. V teplém a vlhkém prostředí se velice dobře daří kvasinkám, které se běžně vyskytují na pokožce a při přemnožení mohou opruzeninu zkomplikovat kvasinkovou infekcí. Co s tím?

Je velice důležité zabránit dalšímu zapařování postiženého místa. Postižené místo omýt, jemně osušit, převléci se do vzdušnějších a volnějších přírodních materiálů, aby pokožka mohla volněji dýchat. Pokud jsme na delší cestě, kdy máme omezené možnosti hygieny, jsou dobrým pomocníkem speciální vlhčené ubrousky napuštěné antimykotickým nebo antibakteriálním roztokem. U miminek přebalujeme častěji, a pokud je to jen trochu možné, necháváme bez plínek.

Na začervenalá místa je možné aplikovat hojivou mast na opruzeniny s rybím olejem, kalciovou mast nebo mast obsahující zinek. Zinek lehce vysušuje postižené místo.

Na mokvající místa je vhodné aplikovat obklady z dubové kůry či řepíku, které necháme působit 10 - 15 minut, nejlépe několikrát denně. U miminek je možné přidat do vody u koupání.

Pokud se již na postiženém místě přemnožily kvasinky a došlo ke kvasinkové infekci, je možné použít krémy s obsahem klotrimazolu.

A co na to homeopatie?

Homeopatické léky mohou velice urychlit hojení opruzenin. Homeopatické léky vybíráme vždy podle podobnosti.

Na začervenalou pokožku je vhodné použít lék Belladonna 9 C. Působí velice silně proti zánětu. Užívá se 4x denně 5 granulí. U miminek se rozpustí 5 granulí asi do 1 dcl vody a dává se miminku 4-5x denně kávovou lžičku roztoku.

Sulfur 15 C je lék na výrazné zarudnutí konečníku a rozšiřováním až na záda. Jedná se většinou o miminka, která nesnáší horko. Užívá se 1x denně.

Při vzniku drobných puchýřků je léčbu vhodné doplnit o lék Croton tiglium 9 C. Obsah puchýřků je nejdříve průhledný, ale postupně se mění na hnisavý. Kůže je zarudlá, pálí a svědí. Kůže je ale velice citlivá na poškrábání.

Na zarudnutou pokožku s výsevem drobných vezikul, které doprovází svědění, je možné použit i homeopatický lék Rhus toxicodendron 9 C, kdy ke zhoršení dochází ve vlhku a zlepšuje se přikládáním teplých obkladů.

Při vzniku velkých puchýřů, doplníme lék Belladonna o Cantharis 9 C. Puchýře doprovází silné pálení a pocit obnažené živé sliznice. 

Reklama: Boiron podporuje kojeni

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PharmDr. Lenka Štýsová

Autor: PharmDr. Lenka ŠtýsováFarmaceutka, homeopatka

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 16.5.2022 20:35

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze