Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Opruzeniny

Autor: PharmDr. Lenka Štýsová

Opruzeniny trápí děti i dospělé. Asi každý se během svého života s opruzeninou setkal. Vzniká v místech, kde dochází k tření kůže, je tam teplo, vlhko a špatně tam může vzduch. Nejčastěji se vyskytuje mezi stehny, pod kožními převisy, v okolí genitálií a konečníku, pod prsy, ale i v podpaží.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Mezi první projevy se řadí svědění a pálení v postižené oblasti, zčervenání pokožky. Do dotek je pokožka vlhká a může v určitých případech i mokvat. Někdy dochází i tvorbě malých puchýřků, které mohou splývat do velkých puchýřů. V teplém a vlhkém prostředí se velice dobře daří kvasinkám, které se běžně vyskytují na pokožce a při přemnožení mohou opruzeninu zkomplikovat kvasinkovou infekcí. Co s tím?

Je velice důležité zabránit dalšímu zapařování postiženého místa. Postižené místo omýt, jemně osušit, převléci se do vzdušnějších a volnějších přírodních materiálů, aby pokožka mohla volněji dýchat. Pokud jsme na delší cestě, kdy máme omezené možnosti hygieny, jsou dobrým pomocníkem speciální vlhčené ubrousky napuštěné antimykotickým nebo antibakteriálním roztokem. U miminek přebalujeme častěji, a pokud je to jen trochu možné, necháváme bez plínek.

Na začervenalá místa je možné aplikovat hojivou mast na opruzeniny s rybím olejem, kalciovou mast nebo mast obsahující zinek. Zinek lehce vysušuje postižené místo.

Na mokvající místa je vhodné aplikovat obklady z dubové kůry či řepíku, které necháme působit 10 - 15 minut, nejlépe několikrát denně. U miminek je možné přidat do vody u koupání.

Pokud se již na postiženém místě přemnožily kvasinky a došlo ke kvasinkové infekci, je možné použít krémy s obsahem klotrimazolu.

A co na to homeopatie?

Homeopatické léky mohou velice urychlit hojení opruzenin. Homeopatické léky vybíráme vždy podle podobnosti.

Na začervenalou pokožku je vhodné použít lék Belladonna 9 C. Působí velice silně proti zánětu. Užívá se 4x denně 5 granulí. U miminek se rozpustí 5 granulí asi do 1 dcl vody a dává se miminku 4-5x denně kávovou lžičku roztoku.

Sulfur 15 C je lék na výrazné zarudnutí konečníku a rozšiřováním až na záda. Jedná se většinou o miminka, která nesnáší horko. Užívá se 1x denně.

Při vzniku drobných puchýřků je léčbu vhodné doplnit o lék Croton tiglium 9 C. Obsah puchýřků je nejdříve průhledný, ale postupně se mění na hnisavý. Kůže je zarudlá, pálí a svědí. Kůže je ale velice citlivá na poškrábání.

Na zarudnutou pokožku s výsevem drobných vezikul, které doprovází svědění, je možné použit i homeopatický lék Rhus toxicodendron 9 C, kdy ke zhoršení dochází ve vlhku a zlepšuje se přikládáním teplých obkladů.

Při vzniku velkých puchýřů, doplníme lék Belladonna o Cantharis 9 C. Puchýře doprovází silné pálení a pocit obnažené živé sliznice. 

Reklama: Boiron podporuje kojeni

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PharmDr. Lenka Štýsová

Autor: PharmDr. Lenka ŠtýsováFarmaceutka, homeopatka

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 7.2.2023 15:49

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze