Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Má Vaše dítě potíže ve škole?

Autor: MUDr. Kateřina Formánková

Ve školním věku mají děti nejrůznější problémy, které často souvisí s přetížením organismu. Řada dětí je přetížených mentálně, některé fyzicky a jiné oběma způsoby. Jaká jsou doporučení MUDr. Kateřiny Formánkové, dětské lékařky, odbornice v homeopatii?

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Během školní docházky mají děti v posledních letech kromě školy ještě celou řadu jiných povinností. Chodí do nejrůznějších zájmových kroužků, studují jazyky, učí se pracovat s počítačem a v neposlední řadě hodně sportují. Přibylo i vrcholových sportovců s dvoufázovým tréninkem. Takové děti jsou pak hodně unavené a často mají potíže například se špatnou koncentrací ve škole.

Děti, které závodně sportují, by měly pravidelně před tréninkem užívat lék Arnika montana v ředění 9 C 5 granulí. Další dávku (5 granulí) léku podáváme po tréninku, eventuelně i opakovaně, až do odeznění únavy. Lék minimalizuje únavu po fyzické zátěži a zrychluje hojení úrazů. Je vhodné jej podávat i během závodů, protože zvyšuje výkonnost, harmonizuje organismus, nemá žádné vedlejší účinky a není to přípravek typu dopingových léků.

Jestliže po fyzické zátěži hodně bolí svaly na nohou, nebo má dítě modřiny, použijte lék Arnigel (gel, který hojí drobné úrazy a pomáhá při bolestech svalů z únavy).

Při únavě ve škole vyzkoušejte lék Kalium phosphoricum 9 C 2 x denně 5 granulí.

Je-li je dítě přetížené z učení, je neklidné a nesoustředěné, potřebuje lék Zincum metallicum 9 C v dávce 2 až 3x denně 5 granulí.

Pokud se přetížení projevuje zpomaleným myšlením a chápáním, podejte lék Baryta carbonica 9 C, 2 - 3x denně 5 granulí.

U dětí, které mají při přetížení časté bolesti hlavy, zabírá zpravidla velmi dobře Calcarea phosphorica 15 C ráno před školou. Tento lék v ředění 9 C funguje výborně také u nočních bolestí dolních končetin, zvláště holenních kostí a kolen (tzv. růstové bolesti). Lék podáváme každý večer 5 granulí a v případě bolestí během noci přidáme ještě jednu dávku.

V zimních měsících léčbu doplníme vitaminem D a zvýšeným přísunem vápníku ve stravě (např. ovesné vločky, tvrdé a tvarohové sýry, jogurty bez škrobu a umělých cukrů). Děti, které trpí růstovými bolestmi, by měly vyloučit ze stravy tavené sýry, protože obsahují velké množství fosfátů, které vyplavují vápník z kostí.

Dalším problémem školních dětí bývají bolesti břicha, které jsou většinou vázány na stres. Náhlá a intenzivní bolest břicha při akutním strachu nebo úleku většinou rychle ustoupí po podání dávky (5 granulí) léku Aconitum 9 C. Každé akutní bolesti břicha by měl vždy hodnotit lékař, aby vyloučil náhlou příhodu břišní, která může být životu nebezpečná. U stresových bolestí břicha často pomůže lék Colocynthis 9 C každých 10 minut do odeznění bolestí, které se výrazně zlepšují stočením do klubíčka.

Děti, které špatně jí a při stresu se nechutenství ještě zvýrazní, potřebují lék Lycopodium 9 C – ráno a a v 5 hodin odpoledne 5 granulí. Jedná-li se o dítě, které se velmi dobře učí a je ctižádostivé, přidáme ještě Lycopodium 30 C každou neděli 5 granulí.

Dětem, které si ve stresu okusují nehty, pomáhá lék Kalium bromatum 9 C 3x denně 5 granulí do zlepšení stavu (lék je výhradně na lékařský předpis). Jestliže si nehty okusuje dítě, které je velmi uzavřené, špatně se seznamuje a nekomunikuje ani doma, vyzkoušejte lék Natrum muriaticum 15 C 1 x denně 5 granulí po dobu 2 měsíců.

Řada dětí je hodně vázaná na domov a rodiče. Pokud dítě z těchto důvodů nechce například odjet do školy v přírodě, podávejte lék Pulsatilla 15 C, 1 x denně 5 granulí po dobu 2 měsíců. Děti typu Pulsatilla jsou výrazně mazlivé, často pláčou kvůli každé maličkosti a adaptace na jakékoli cizí prostředí (školka, škola) je vždy velmi obtížná.

Některé děti mají problém s cestováním z jiného důvodu - a to kvůli pravidelné nevolnosti v dopravních prostředcích. V tomto případě zkuste podávat lék Cocculine 1 tabletku večer před cestou, ráno a pak ještě během jízdy opakovaně, vždy jednu tabletku, pokud znovu nastanou potíže. Lék má velkou výhodu proti Kinedrylu (klasický lék na nevolnost) - je účinný a netlumí pozornost.

Častým problémem školních dětí bývají také opakované infekce dýchacích cest a zvětšené nosní a krční mandle. V období podzimu a zimy můžeme posílit imunitní systém dítěte podáváním léku Oscillococcinum, který se dává jako prevence virových onemocnění. Lék podáváme 1x týdně jednu dávku, což je jedna ampulka léku. V případě akutního stavu podáváme každé čtyři hodiny jednu dávku až do zlepšení stavu. Lék je výhodné podávat zvláště dětem, které chodí v zimě do kurzu plavání a to vždy v den, kdy jdou na bazén.

Při zvětšení krčních mandlí vyzkoušejte lék Baryta carbonica 9 C 1x denně 5 granulí po dobu 3 měsíců. Mělo by dojít k výraznému zmenšení mandlí. Pokud se stav nelepší, je nutné vyhledat lékaře homeopata a dát lék s větší podobností. U chronické angíny funguje velmi dobře lék Mercurius solubilis 9 C, 2x denně 5 granulí. Lék je určen dětem, které často sliní v noci na polštář, po ránu pociťují zápach z úst a mají výrazně povleklý jazyk.

U dětí se zvětšenou nosní mandlí pomůže lék Agraphis nutans v ředění 9 C, 5 granulí 2x denně po dobu 3 měsíců. Lék je pouze na lékařský předpis.

Trpí-li dítě chronickou rýmou a i přes podávání různých kapek a jiných léků se stav nelepší, vyzkoušejte lék Thuya 9 C 2x denně 5 granulí minimálně 2 měsíce.

Při chrapotu, během zvýšené hlasové námahy, nebo při infektu vyzkoušejte lék Homeovox, každou hodinu 2 tabletky. Při zlepšení intervaly mezi dávkami léku prodlužujeme a lék postupně vysadíme.

Ve školním věku mohou mít děti celou řadu dalších potíží, které může homeopatie vyléčit, složitější stavy by ale měl vždy řešit lékař, odborník v homeopatii.

 

Poznámka redakce: Homeopatické léky mohou být prodávány ve formě granulí (kuliček), tablet, sirupů nebo v alkoholovém roztoku. Rozpouštějí se v ústech. Léky není vhodné užívat bezprostředně před jídlem a pitím nebo těsně po něm. Doporučován je časový odstup od jídla cca 15-20 minut. U kojenců a malých dětí se homeopatický lék rozpouští v malém množství čisté (neperlivé) vody. Dítěti se podává buď po lžičkách, nebo postupně dítě vodu s lékem upíjí.

Více se o zásadách užívání homeopatických léků dozvíte zde: svethomeopatie.cz/cs/213-co-je-to-homeopaticky-lek-a-jake-jsou-zasady-jeho-uzivani

Reklama: Boiron podporuje kojeni

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Kateřina Formánková

Autor: MUDr. Kateřina Formánkoválékař-pediatr, odborník v homeopatii, šéfredaktor Homeopatické revue, člen Rady HLA

Homeopatií se zabývám od roku 1992 a jsem přesvědčena, že vzhledem ke své naprosté neškodnosti a vysoké účinnosti, by měla být homeopatika lékem první volby a to zejména u dětí. V dětském věku mohou významně snížit nemocnost a vyřešit i problémy, se kterými si klasická medicína vůbec neví rady. Jako např. tiky, enurézy, poruchy spánku, špatné prospívání, přibírání na váze, snížená imunita v důsledku opakovaných infekcí dýchacích cest, chronický zánět středního ucha, chronická rýma, problémy s kojením atd. Použití homeopatických léků v prevenci nebo v začátku onemocnění zlepšuje reaktivitu imunitního systému dítěte i dospělého, v důsledku toho není nutné používat tolik klasických léků a stabilita zdraví je podstatně lepší.

Kromě léčení se věnuji i vzdělání lékařů a farmaceutů jako lektor CEDH.

Přála bych si, aby o možnostech homeopatické léčby vědělo co nejvíce lékařů, farmaceutů i pacientů. 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 16.10.2021 02:38

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze