Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Parodontóza

Autor: Redakce

Parodontóza v pokročilém stadiu je v evropské populaci velmi častým problémem. Studie uvádí, že jí trpí až 47 % obyvatel nad 30 let. Člověk trpící parodontózou je vystaven riziku infekce hlubokých tkání a pak ztráty zubů.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

„Dobrý den, prosím o radu. Mám pokročilou parodontózu. Zuby si čistím 3x denně velmi důkladně, navštěvuji zubní hygieničku. Problém se však nelepší. Je možné pomoci nějakým homeopatikem k regeneraci čelistní kosti a snížení tvorby zubního kamene? Jsem z toho zoufalá. Moc děkuji.“

Na dotaz odpovídá zkušená lékařka, odbornice v homeopatii, MUDr. Jana Šumanová:

„Dobrý den, doporučuji dlouhodobě, tedy aspoň 3 měsíce, užívat tyto léky:

  • Arnica montana 9 C – 2x denně 5 granulí,
  • Silicea 9 C – 2x denně 5 granulí.
  • Traumeel mast – 2x denně přidejte dávku o velikosti hrášku na extra měkký zubní kartáček k běžné zubní pastě (bez SLS, např. Meridol a jiné). Použijte společně k čištění zubů a jemné masáži dásní.
  • Odvar z kořene rostliny kuklík – 2x denně provádějte výplachy ústní dutiny.

Nedojde-li za 3 měsíce ke zlepšení, je vhodná návštěva u lékaře homeopata, který Vám k tomu vybere individuální lék.“ 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 11.8.2022 16:50

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze