Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Zažívací problémy vyvolané strachem z nemoci

Autor: Redakce

Bolest v oblasti žaludku. Nadýmání. Zácpa, nebo naopak průjem. Pocit stažení v oblasti solar plexu. S těmito potížemi se potýká téměř pětina z nás. Kromě nevhodného stravování je nejčastější příčinou stres.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Uplynulý rok a půl dal zabrat psychice nás všech. Stres zasáhl zejména ty, kdo přišli o někoho blízkého, nebo byli v době omezení nadměrně přetíženi péčí o své blízké.

„Dobrý den. Má tchyně už více než půl roku bojuje se zažívacími problémy. Začalo to v zimě, kdy začala mít šílený strach z covidu. Do toho jí zemřela na covid sestra a ona se musela začít starat o svou 92letou maminku. Do teď se téměř denně ráno potýká s bolestí břicha. Byla na různých vyšetřeních, nic nezjistili. Lékaři se přiklání k tomu, že potíže mají psychický původ. Nikdy neměla trávicí potíže. Existují nějaká homeopatika, která by mohla užívat dlouhodobě na žaludeční problémy, které mají původ v psychice?“

Na tento dotaz odpovídá zkušená lékařka MUDr. Zuzana Kornelová, odbornice v homeopatii:

„Dobrý den,
mamince podávejte:

  • Kalium phosphoricum - tkáňová sůl č. 5 – 2x denně 2 tablety,
  • Ignatia amara 30 C – ráno 5 granulí,
  • Arsenicum album 15 C – večer 5 granulí.

Věřím, že se jí brzy uleví.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 16.10.2021 00:48

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze