Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Chronické selhávání ledvin u čtyřleté fenky - 2. část

Autor: Ing. Jana Dytrychová

V první části povídání o mé fence, která má od specialisty nefrologa stanovenou diagnózu „chronické selhání ledvin II. stupně“, jsem popsala její start do života, komplikace, které ji provázely už od narození, a závěrem jsem zmínila klíčový homeopatický lék ledvin Lycopodium clavatum v nízkém ředění, které bude dostávat kontinuálně jako podporu funkce ledvin.

Ilustrační foto
Zdroj: Ing. Jana Dytrychová

Fenka je zatím úžasně žravá a neodmítá speciální ledvinovou dietu, kterou jsem jí po konzultaci s veterinářem sama vybrala, protože na trhu je nepřeberné množství ledvinových diet a já mám vzdělání jako výživový specialista pro psy a kočky. Musela jsem trošku pátrat ve složení, abychom neudělali větší zlo a zvolili jsme správnou dietu tak, aby se nerozvinulo její onemocnění IBD, kterým také, bohužel, trpí.

Vše toto vnímám jako výzvu ke vzdělávání a cením si takových zkušeností, které mě posouvají dopředu. Mohu se poprat zároveň s více diagnózami najednou a získat tak celkový obraz nasazených podpůrných prostředků k udržení životních funkcí v normě, protože z mého pohledu vše souvisí se vším a jako nejdůležitější problém vidím u tohoto zvířátka oslabení imunity.

K mé velké oblibě patří kromě homeopatik také bylinky. Už naše babičky je rády a se skvělým výsledky podávaly. Mé fence jsem po konzultaci s odborníkem na bylinky nasadila tyto bylinné tinktury:

Jeden týden dostává ráno a večer na piškot po třech kapičkách kombinaci trubkovec + celík zlatobýl a penízovku sametonohou. Trubkovec s celíkem podporují funkci dolních močových cest. Trubkovec podporuje vylučování vody z těla a celík zase podporuje normální funkci močového měchýře a chrání buňky a tkáně před poškozováním. Penízovka sametonohá působí dezinfekčně a obsahuje spoustu vitamínů a minerálů, které je při takovém onemocnění třeba doplnit.

Druhý týden dostává jinou kombinaci dvou tinktur, a to černého rybízu a lichořeřišnice větší. Černý rybíz napomáhá imunitě, obsahuje vysoký podíl vitaminu C. Lichořeřišnice je přírodním antibiotikem, působí proti bakteriím a virům, odhleňuje, je výborná i na trávení a velmi vhodná k posílení urogenitálního traktu.

Z homeopatik fenka užívá: 1x denně Silicea 5 C na podporu imunity, Kidney (REN) 15 C na podporu funkce ledvin a Cadmium metallicum 9 C, které působí na mnoho oblastí těla i na mysl a v neposlední řadě taktéž podporuje funkci ledvin, při chronickém selhávání. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 16.10.2021 01:55

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze