Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Chronické selhávání ledvin u čtyřleté fenky - 1. část

Autor: Ing. Jana Dytrychová

Ráda bych se podělila o zkušenost s mou fenkou, jejíž start do života provázelo spousta komplikací. Vůbec se nevědělo, zda přežije. Její matka po zahraničním krytí porodila 2 fenky. O jedné z nich budu psát.

Ilustrační foto
Zdroj: Ing. Jana Dytrychová

Porod byl bez komplikací a velmi rychlý. Vše se zdálo naprosto v pořádku, ale ve věku 5 dní jedna z fenek začala být plačtivá a projevovala se divně. Zakláněla hlavičku, pořád lezla, matka od ní odcházela, a tak jsem urychleně jela na veterinu. Tam si ji pan doktor nechal na sondování a nasadil antibiotika. Bohužel po dvou dnech uhynula, udusila se. Souhlasila jsem s pitvou a ta odhalila masivní nákazu Mycoplasmou. O této bakterii jsem psala již v minulém článku, nyní se zaměřím na následky, které zbylému štěněti, druhé fence, zůstaly.

Fenku se zdárně podařilo zaléčit a odchovat. Nikdo by na ní nic nepoznal, ale pravidelné prohlídky na veterině a kontrolní odběry co 3–6 měsíců jsou nutností. Vzhledem k tomu, že Mycoplasma postihuje především urogenitální trakt a dýchací ústrojí (tedy plíce a horní cesty), vše toto se na mé fence podepsalo.

Od mala jsem s fenkou podstupovala tzv. test ranného selhávání ledvin SDMA. Jde o včasnou detekci chronického onemocnění ledvin u psů. Pokud je opakovaně hodnota stále vyšší, či dokonce stoupá, je pravděpodobnost postižení ledvin téměř 100 %. Výhodou u tohoto testu je, že majitel může včas zasáhnout a odlehčit ledvinám správnou stravou a dalšími produkty na jejich podporu, které jsou na trhu. V tomto stadiu totiž na zvířeti není vůbec nic znát. Pokud majitel dorazí na veterinu až v době nechutenství a apatie, zvýšené potřeby psa pít, polyurii (zvýšené močení) či polydipsii (žíznivost), je to již obvykle diagnóza se špatnou prognózou.

Vzhledem k tomu, že má fenka má opakovaně vysoké hodnoty testu SDMA, nasadila jsem jí po poradě s veterinářem veterinární dietu. Po domluvě s nefrologem (odborníkem na ledvinová onemocnění) se jí pravidelně měří tlak a i na ten vzhledem k jeho zvýšení bere veterinární léky. Je třeba podotknout, že je nutné vyšetření u veterináře-specialisty a je třeba zvíře pravidelně monitorovat. Jak často, to řekne veterinář.

Fenka má trvale vyšší hodnoty urey, tedy základním a trvalým homeopatickým lékem, který jí podávám a budu podávat doživotně, je Lycopodium clavatum. Střídám potence 5 C, 9 C a 15 C. Dostává 2 granulky 1x denně.

V druhé části tohoto článku se podrobněji rozepíšu o její léčbě homeopatiky a bylinkami, které dostává.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 16.10.2021 00:40

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze