Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Akutní bolest zad

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Dobrý den, dnes jsem se vzbudila s akutní bolestí zad… Často mívám akutní bolest zad… Včera jsem chtěla zvednout dvouletou dceru a už jsem se nenarovnala… Zase jsem skončila v nemocnici na infuzích pro bolest zad

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Tyto dotazy jsou v homeopatické poradně jedny z nejčastějších a nejhůře se na ně odpovídá. Vnímám jako logické, že se pacienti s akutní bolestí zad obrací na fyzioterapeuty, nicméně naše největší síla je právě mimo tato akutní období, kde můžeme takové situace preventovat.

Když dojde k akutní bolesti v zádech, bolest nejčastěji pramení ze „stažených“ svalů, které se snaží stabilizovat určitý úsek páteře. Úsek, který nepracuje dobře a dalším užíváním by se mohl třeba i poškodit. Stažené svaly jsou obranným mechanismem po dobu, než akutní ohrožení pomine. Když chceme takový obranný mechanismus zrušit předčasně, tělo nám to nedovolí. Obvykle nelze nalézt ani úlevovou polohu, odpočinout si v noci. Tělo přichází o regenerující spánek a kromě bolesti je ještě vyčerpané a nemá sílu na „opravné“ samoléčebné kroky. Tuto situaci je důležité změnit.

Zejména proto, že bolest je záludná. Pokud trvá dlouho, může pak přetrvávat i poté, kdy zmizí její opravdová příčina, podstata. Co s tím? Když přichází pacient s akutní bolestí zad na rehabilitaci, může se někdy podařit mobilizací či manipulací navrátit ohrožený úsek páteře do správné pozice. Pacient sice obvykle pocítí částečnou úlevu, ovšem opakované manipulace a mobilizace v oblasti páteře přinášejí riziko trvalého porušení stabilizace, protože v tomto místě dojde k trvalému protažení vazů a kloubních pouzder, které mají ve stabilizaci prvotní roli.
Někdy je opravdu nezbytné přechodně užít lék proti bolesti a v extrémních případech také lék na uvolnění stažených svalů. Nejdůležitější ale je začít pracovat na tom, aby se taková situace neopakovala, a to pravidelným cvičením.

V akutní situaci můžete pro „první pomoc“ použít tyto homeopatické léky:

  • Aconitum 9 C – 5 granulí 2× denně po dobu akutních bolestí,
  • Ignatia amara 15 C – 5 granulí 2× denně, pokud vaši bolest provází silné pocity úzkosti.

Základními homeopatickými léky pro bolest v pohybovém systému jsou:

  • Arnica montana 9 C – po celou dobu léčby a
  • Rhus toxicodendron 9 C.

Univerzální doporučení neexistuje, ale často je lepší pomalu se pohybovat než zůstat ležet. Často měnit polohu, a i když to trvá místo minut hodiny, snažit se vykonávat obvyklé činnosti a hledat pro pohyby těla bezbolestnou variantu.

Hezké dny přeje Radana. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.9.2022 07:58

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze