Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Přetrvávající potíže po zlomeninách

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Zlomeniny se léčí přechodným znehybněním části pohybového systému, aby došlo ke srůstu poraněných kostěných částí. Jenže – součástí tohoto úseku není pouze část kostěná, ale také šlachy, vazy a nervové a cévní zásobení.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Právě nervové a cévní zásobení bývá porušeno na té nejtenčí, nejtitěrnější, a přitom nejdůležitější úrovni, která zajišťuje to, že se látky důležité pro hojení tkání dostanou do cílových tkání a produkty přestavby zase zpět. Cévní systém zhojené oblasti bývá často i měsíce po zlomenině jakoby paralyzován, reaguje se zpožděním a neideálně. Jak se to projeví?

Pokud se jedná o zlomeniny či jiné typy úrazů v oblasti dolních končetin, projevují se otoky v oblasti kotníků nebo plosky, obvykle večer, a to po dobu měsíců i let. Horní končetiny pak otékají v oblasti od zápěstí směrem k prstům. Typické jsou také poruchy vnímání doteku ve zhojené oblasti, někdy jemné brnění nebo mravenčení.
Nenechte se oklamat. Akutní hojení probíhá průměrně 6 týdnů, ale po zlomeninách probíhá ještě dlouhodobě tzv. remodelace kosti, kdy se nově vytvořená tkáň při hojení přizpůsobuje zátěži, kterou běžný život přináší, a to je aktivní tkáňový proces, ke kterému patří také mírně zvýšené prokrvení dané oblasti.

I tady mohou homeopatické léky pomoci.

Užívání Arnicy montany 9 C není nic nového, zde se ale vysvětluje potřeba užívat ji i po období akutního hojení, po dobu několika měsíců. Pak je ovšem dobré změnit např. jednou za měsíc její ředění na 15 C či 30 C.
Při „paralýze“ cévního systému, která se projeví otokem spíše bledým, kdy v krevním řečišti zůstává žilní, neokysličená krev, která brání přívodu krve čerstvé, je dobré použít homeopatický lék Ledum palustre 15 C – 5 granulí 2x denně.

Homeopatický lék Rhus toxicodendron 15 C pak může podporovat remodelaci tkání a adaptaci na nové podmínky pro remodelovanou kostní tkáň.

A vůbec nejlepší je nezlomit si nic, tedy léto bez zlomenin a úrazů přeje Radana. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 16.5.2022 20:09

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze