Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Přetrvávající potíže po zlomeninách

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Zlomeniny se léčí přechodným znehybněním části pohybového systému, aby došlo ke srůstu poraněných kostěných částí. Jenže – součástí tohoto úseku není pouze část kostěná, ale také šlachy, vazy a nervové a cévní zásobení.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Právě nervové a cévní zásobení bývá porušeno na té nejtenčí, nejtitěrnější, a přitom nejdůležitější úrovni, která zajišťuje to, že se látky důležité pro hojení tkání dostanou do cílových tkání a produkty přestavby zase zpět. Cévní systém zhojené oblasti bývá často i měsíce po zlomenině jakoby paralyzován, reaguje se zpožděním a neideálně. Jak se to projeví?

Pokud se jedná o zlomeniny či jiné typy úrazů v oblasti dolních končetin, projevují se otoky v oblasti kotníků nebo plosky, obvykle večer, a to po dobu měsíců i let. Horní končetiny pak otékají v oblasti od zápěstí směrem k prstům. Typické jsou také poruchy vnímání doteku ve zhojené oblasti, někdy jemné brnění nebo mravenčení.
Nenechte se oklamat. Akutní hojení probíhá průměrně 6 týdnů, ale po zlomeninách probíhá ještě dlouhodobě tzv. remodelace kosti, kdy se nově vytvořená tkáň při hojení přizpůsobuje zátěži, kterou běžný život přináší, a to je aktivní tkáňový proces, ke kterému patří také mírně zvýšené prokrvení dané oblasti.

I tady mohou homeopatické léky pomoci.

Užívání Arnicy montany 9 C není nic nového, zde se ale vysvětluje potřeba užívat ji i po období akutního hojení, po dobu několika měsíců. Pak je ovšem dobré změnit např. jednou za měsíc její ředění na 15 C či 30 C.
Při „paralýze“ cévního systému, která se projeví otokem spíše bledým, kdy v krevním řečišti zůstává žilní, neokysličená krev, která brání přívodu krve čerstvé, je dobré použít homeopatický lék Ledum palustre 15 C – 5 granulí 2x denně.

Homeopatický lék Rhus toxicodendron 15 C pak může podporovat remodelaci tkání a adaptaci na nové podmínky pro remodelovanou kostní tkáň.

A vůbec nejlepší je nezlomit si nic, tedy léto bez zlomenin a úrazů přeje Radana. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 22.3.2023 10:03

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze