Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Zánět močových cest u fenky

Autor: Ing. Jana Dytrychová

Letos v březnu, když se má fenka venčila doma na plínku (zaplať pánbů za to, protože jinak bych si toho dlouho nemusela vůbec všimnout), viděla jsem, že barva moči není normální, a usoudila jsem, že by tam mohla být i příměs krve. Fenka se venčila častěji, a tak jsem na nic nečekala a uháněla na veterinu. Než jsem se tam vydala, natáhla jsem vzorek její moči do stříkačky, aby mohli udělat alespoň rychlý „papírkový“ test.

Ilustrační foto
Zdroj: Ing. Jana Dytrychová

Nemýlila jsem se. Krev tam byla, přestože moč nebyla přímo červená. Fenka dostala antibiotika na 10 dní a jely jsme domů. Po dobrání antibiotik byly asi 3 týdny klid a pak začala znovu čůrat, tentokráte však byla v moči viditelně krev. Navštívila jsem veterinu podruhé, fenka dostala silnější antibiotika na 14 dní a navíc jí byla odebrána přes břišní dutinu moč přímo z močového měchýře. Ta byla naštěstí v pořádku.

Protože se to panu doktorovi moc nelíbilo, že se to zopakovalo, trošku nás vystrašil, že by udělal ještě pak biopsii z močového měchýře, jestli tam přeci jen něco neroste, protože sono nic neukázalo a fenka je navíc kastrovaná a z mléčné lišty jí byl odstraněn maličký nádůrek velikosti nehtu malíčku, který se však potvrdil jako zhoubný. Nechtěla jsem nic podcenit, protože byla možná i varianta metastází.

Fenka byla jinak žravá, veselá a na pohled jsem na ní nic neviděla.

Na podporu imunity jsem jí nasadila 3x týdně malé víčko Oscilla aspoň na měsíc. Z homeopatik jsem nasadila homeopatický lék Senecio 9 C v dávkování 3x denně 2 granulky do tlamky. Po týdnu jsem ho prostřídala s vyšší potencí 15 C. Senecio neboli starček zlatý. Tento lék je výborný právě na záněty močových cest, gynekologické problémy, problémy s častým nutkáním k močení, při krvavém močení, při přílišném krvácení u pohlavního cyklu nejen u fen, ale i žen.

Jako druhé homeopatikum jsem zvolila Fluoricum acidum 9 C. Toto homeopatikum je výborné u hormonální nerovnováhy. Vzhledem k tomu, že fenka nikdy neměla problémy s močovými cestami a objevily se poprvé v jejích 8 letech, a to zhruba 3 měsíce po kastraci, spontánně jsem nasadila tento lék, protože jsem cítila, že rovnováha hormonů v jejím těle mohla být narušena. Měl také zklidnit nutkání a pocit pálení při močení. I toto homeopatikum jsem dávkovala v množství 3x denně 2 granulky do tlamky.

Stav fenky je měsíc a půl po dobrání antibiotik stabilní a moč je bez příměsi krve. Nadále fenku monitoruji. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 3.10.2022 01:42

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze