Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Reflux u předškoláka

Autor: Redakce

Pálení v oblasti jícnu či pocit kyselosti „v krku“ jsou součástí potíží provázejících gastroezofageální reflux. Projevy nejsou zvlášť závažné, ale nepříjemné.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

„Dobrý den. Můj šestiletý syn si často stěžuje, že má kyselou slinu – tak tomu říká. Pravděpodobně to znamená, že se mu vrací kyselé šťávy ze žaludku zpět do jícnu. Bereme na to lék Helicid, ale nezdá se, že by to zcela vymizelo. Poradíte prosím? Děkuji.“

Na dotaz odpovídá zkušená lékařka a odbornice v homeopatii MUDr. Zuzana Kornelová:

„Dobrý den, u syna půjde nejspíš o reflux jícnu.

Podávejte tyto dva léky:

  • Lycopodium clavatum 9 C – 2x denně 5 granulí
  • tkáňovou sůl č. 9 Natrium phosphoricum – 2x denně 2 tablety.“ 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 11.8.2022 16:15

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze