Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Reflux u předškoláka

Autor: Redakce

Pálení v oblasti jícnu či pocit kyselosti „v krku“ jsou součástí potíží provázejících gastroezofageální reflux. Projevy nejsou zvlášť závažné, ale nepříjemné.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

„Dobrý den. Můj šestiletý syn si často stěžuje, že má kyselou slinu – tak tomu říká. Pravděpodobně to znamená, že se mu vrací kyselé šťávy ze žaludku zpět do jícnu. Bereme na to lék Helicid, ale nezdá se, že by to zcela vymizelo. Poradíte prosím? Děkuji.“

Na dotaz odpovídá zkušená lékařka a odbornice v homeopatii MUDr. Zuzana Kornelová:

„Dobrý den, u syna půjde nejspíš o reflux jícnu.

Podávejte tyto dva léky:

  • Lycopodium clavatum 9 C – 2x denně 5 granulí
  • tkáňovou sůl č. 9 Natrium phosphoricum – 2x denně 2 tablety.“ 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 5.12.2022 14:55

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze