Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Berte jen to nejlepší! Přírodní a ekologické...

Autor: Lucie Nestrašilová

Znalost půdy, místní kultury a vyvážených způsobů přípravy jídla byly kdysi hlavním nástrojem k vytváření zdravých společenství bez degenerativních onemocnění, duševních poruch a kriminality.
 

Ilustrační foto

Existuje mnoho pochybností o udržitelnosti moderních postupů v zemědělství a bezpečnosti chemických látek používaných v potravinářství. Geneticky upravovaným plodinám se často nedaří, škůdcům plevele se naopak s úspěchem daří přizpůsobit chemikáliím a lidé jsou pro nadměrné užívání chemických přísad ve stálé pracovní neschopnosti.

Tradiční znalosti o využívání přírodních prostředků ke kultivaci půdy, výběr těch nejlepších plodin a zvýšení nutričních hodnot při vaření je nejlepším příslibem do budoucnosti.

Existuje dostatečné množství důkazů, které ukazuje, že organické potraviny jsou výživnější než potraviny pěstované tradičním způsobem, tj. s použitím chemických hnojiv a pesticidů.

Vychází to i z provedených studií. Na základě hodnocení z 41 vědeckých studií provedených v různých zemích z celého světa, obsahovaly ekologické plodiny v průměru o 29,3% více hořčíku, 27% více vitaminu C, 21% více železa, 26% více vápníku, 11% mědi, 42% více manganu, o 9% více draslíku a 15% méně nitrátů než běžné plodiny (zdroj: Journal of Alternative and Complementary Medicine, 2001, Vol.7, #3). Mnoho důležitých stopových prvků v běžné obchodní produkci chybí úplně a naopak, tyto prvky jsou poměrně bohatě obsaženy v přírodně pěstovaných plodinách.

Z etického hlediska pak nákup organických plodin přináší živobytí tisícům farmářů a jsou ušetřeny miliony dolarů ročně za „otravné“ pesticidy.

Kromě toho je díky přísným ekologickým standardům vyloučena „dětská“ práce na ekologických farmách v zemích třetího světa a děti z průmyslově vyspělých zemí jsou ušetřeny rakovině a jiných degenerativních onemocnění.

Zdroj: www.livenutritionschool.com

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 16.10.2021 01:10

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze