Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Ztráta čichu po prodělání covidu-19

Autor: Redakce

Ztráta některého ze smyslů je vždy nepříjemná. Nejvíce omezující je život s poškozeným zrakem, či sluchem. Ztráta čichu – anosomie – není tak výrazná. Je to však také handicap, který se projevuje ztrátou schopnosti vnímat čichové vjemy. Člověk, který necítí pachy a vůně, je v běžném fungování omezen.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

„Dobrý den, ráda bych se zeptala na možnost použití homeopatických prostředků při ztrátě čichu po covidu. Bohužel čichový trénink zatím nezabírá, čich se nelepší a kortikoidní léčbě navrhované lékařem se snažím vyhnout. Děkuji.“

Na dotaz odpovídá zkušená lékařka, odbornice v homeopatii MUDr. Kristina Potúčková:

„Dobrý den,
ráda poradím kombinaci léků na Vámi uvedený problém.
Užívejte léky:

  • Pulsatilla 30 C a Natrum muriaticum 30 C – 5 granulí 2x denně od obou léků.

Věřte, že dojde k obnově vašeho čichu.“ 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 25.3.2023 17:50

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze