Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Máte ve své lékárničce lék HYPERICUM PERFORATUM?

Autor: MUDr. Jaroslav Čupera

V měsíci červnu se nejoslabenějším orgánem v těle stává orgán taktéž patřící pod prvek ohně, párový k srdci, a tím je tenké střevo. Nicméně, v tomto měsíci bych zde chtěl zmínit jiný lék. Tím lékem je Hypericum perforatum, čili třezalka tečkovaná. Homeopaté ji často označují jako „Arniku nervů“ a to přesně vystihuje oblast jejího účinku.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Hypericum je hlavním lékem poranění nervové tkáně, a nebo bohatě inervovaných a tedy velmi citlivých částí těla. Charakteristické pro tento lék jsou velmi intenzivní vystřelující bolesti, které sledují dráhu nervů. Hypericum je jednak lékem akutních stavů, ale velmi dobře poslouží i při léčbě následků takových úrazů.

Při poranění nervů a nervové tkáně je tedy Hypericum indikováno:

 • v případech poranění páteře
 • jako doplňkový lék u otřesů mozku
 • u tzv. fantomových bolestí po amputacích končetin
 • při léčbě pásového oparu nebo tzv. postzoosterové neuralgie

U poranění silně inervovaných částí těla lze tento lék využít:

 • při silných a pro lék charakteristických bolestech po pádech či úderech
 • při léčbě po kousnutí zvířetem či bodnutí hmyzem
 • u bodných poranění (bodnutí ostrým předmětem, trnem, po odběru krve, epidurálu či piercingu)
 • při poranění konečků prstů, nehtů
 • při poranění kostrče – jak po pádech, tak i například po komplikovaném instrumentálním porodu
 • při bolestech zubů před či po stomatologickém ošetření, kdy bolesti jsou spojené s velkou přecitlivělostí na teplo i chlad
 • indikováno i v případech silně bolestivých a citlivých jizev.

Zhoršení bolestí je vždy vyvoláno dotykem, vlhkem, chladem a změnami počasí.

Tento lék je nutno vždy používat ve vyšších ředěních jako je 15 či 30 C. V akutních stavech lze podávat 5 granulí i v hodinových intervalech, u chroničtějších potíží tento lék podáváme 2-3x denně.

V případě prakticky všech akutních úrazů je vhodná kombinace léku Hypericum s Arnica montana. V případech pokousání zvířaty či bodných poranění lze Hypericum kombinovat s Ledum palustre.

V případě závažnějších poranění je samozřejmostí adekvátní lékařské ošetření.

Poznámka redakce: Další informace o tomto léku naleznete v naší Materia medica.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Jaroslav Čupera

Autor: MUDr. Jaroslav Čuperalékař, odborník v homeopatii, člen HLA

"Homeopatii jsem začal studovat ještě jako student medicíny a tak tato jedinečná léčebná metoda doprovází celou moji kariéru lékaře. Používám ji denně k prospěchu své rodiny i pacientů při léčení nejrůznějších potíží, vážných i méně vážných, a díky své specializaci v intenzivní medicíně vím, že takto mohu pomoci i pacientům v nejvážnějších stavech. Homeopatie je šetrná, ekologická, univerzální a především účinná, což prokazují i nesčetné vědecké studie."
 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 7.10.2022 07:08

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze