Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Zpátky do sebe

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

To byl zase dneska den! Nic nestihnu. Sotva zařídím vše kolem dětí a rodiny. Co moje práce? A jak to zítra všechno vlastně bude? Co platí a neplatí? Honí se vám takové myšlenky denně hlavou? Člověk by skoro řekl, že jinak to v posledních dnech ani nejde.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

I tady může pomoci známý a často využívaný homeopatický lék Nux vomica.

Je charakterizovaný pocitem zmatenosti, přecitlivělostí na světlo, hluk i dotyk. Jako bychom už neunesli více informačních vjemů pro naše zahlcené tělo a mozek.

Mějte ho při sobě a zkuste se dopoledne a odpoledne aspoň jednou zastavit, zhluboka se nadechnout a vydechnout, pustit všechny myšlenky, pět minut nic neřešit a nechat všechno plynout. Takovou chvíli můžete spojit právě s užitím léku Nux vomica.

Velkou výhodou tohoto homeopatického léku je, že působí i na vyjádření přetížení našeho těla v oblasti trávicího systému. Zkrátka když toho máme moc, bolí nás často žaludek, máme křeče v břiše nebo průjem.

Nux vomica také upravuje střevní peristaltiku. Užívá se například při střevních virózách doprovázených zvracením, když potřebujete zastavit nucení na zvracení. Několikrát jsem ho použila i u svého psa, který venku něco sežral a doma následovalo několikahodinové nucení na zvracení. Tady můžete homeopatický lék rozpustit ve vodě a rukou psovi svlažit sliznice tlamy.

Tak tedy: „Zastavte se!“ a „Zpátky do sebe,“ bude vám líp.

Vaše Radana

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 22.5.2022 12:05

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze