Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Zpátky do sebe

Autor: PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

To byl zase dneska den! Nic nestihnu. Sotva zařídím vše kolem dětí a rodiny. Co moje práce? A jak to zítra všechno vlastně bude? Co platí a neplatí? Honí se vám takové myšlenky denně hlavou? Člověk by skoro řekl, že jinak to v posledních dnech ani nejde.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

I tady může pomoci známý a často využívaný homeopatický lék Nux vomica.

Je charakterizovaný pocitem zmatenosti, přecitlivělostí na světlo, hluk i dotyk. Jako bychom už neunesli více informačních vjemů pro naše zahlcené tělo a mozek.

Mějte ho při sobě a zkuste se dopoledne a odpoledne aspoň jednou zastavit, zhluboka se nadechnout a vydechnout, pustit všechny myšlenky, pět minut nic neřešit a nechat všechno plynout. Takovou chvíli můžete spojit právě s užitím léku Nux vomica.

Velkou výhodou tohoto homeopatického léku je, že působí i na vyjádření přetížení našeho těla v oblasti trávicího systému. Zkrátka když toho máme moc, bolí nás často žaludek, máme křeče v břiše nebo průjem.

Nux vomica také upravuje střevní peristaltiku. Užívá se například při střevních virózách doprovázených zvracením, když potřebujete zastavit nucení na zvracení. Několikrát jsem ho použila i u svého psa, který venku něco sežral a doma následovalo několikahodinové nucení na zvracení. Tady můžete homeopatický lék rozpustit ve vodě a rukou psovi svlažit sliznice tlamy.

Tak tedy: „Zastavte se!“ a „Zpátky do sebe,“ bude vám líp.

Vaše Radana

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Autor: PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 13.6.2021 21:46

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze