Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Noční znecitlivění rukou

Autor: Redakce

Někdy si při spánku přeležíme ruku a ta je pak necitlivá. Jindy může tyto potíže způsobit napětí a stres, či přetížení krční páteře z nevhodné matrace. Pokud se tyto potíže objevují také v dolních končetinách, je možné, že příčinou bude nedostatek hořčíku.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

„Dobrý den, prosím o radu. V noci mě brní a znecitliví ruce. Ve dne se mi to nestává. Jak se vzbudím a rozhýbu je, je vše v pořádku. Také se mi jen v noci objevuje bolest v pravém boku. Spíš v oblasti kyčle. Nevím, jak si lehnout, a stále se budím bolestí. Ani jeden z těchto problémů přes den nemám. Děkuji.“

Na dotaz odpovídá MUDr. Lucie Kozáková – zkušená lékařka, homeopatka.

„Dobrý den, doporučuji léky:

  • Rhus toxicodendron 15 C
  • Zincum metallicum 15 C (tento lék je na předpis, který může napsat jakýkoliv lékař).

Užijte 5 granulí od obou léků večer s odstupem 10 minut mezi jednotlivými léky.

Na křeče bych Vám doporučila Schüsslerovu sůl č. 7 Magnesium phosphoricum – 6 tablet rozpusťte ve sklenici horké vody a postupně ještě horké vypijte. Takto užívejte dlouhodobě, pravděpodobně Vám chybí hořčík.
Hodně štěstí.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 13.6.2021 22:20

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze