Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Naslouchejme, co nám šeptá jaro

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Konečně je tady. Královna plna vůní, světla, hřejivých paprsků. Vesna se jí říkalo kdysi, dnes nás těší jaro – zejména letos, kdy se svět potýká se strachem z nemoci, smrti, bolesti, přináší jaro naději a snad i možnost vnitřní proměny.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Pokud jsme pozorní k dějům v přírodě, vnímáme, že na jaře se země zbavuje přebytku, odpadu. I zvířecí říše prochází změnami. Naše těla jsou součástí přírody, proto k proměně dochází i v nás: tělo se snaží zbavit se toxinů nahromaděných v zimních měsících. Všimli jste si, jak častá jsou na jaře nachlazení spojená s rýmou a vlhkým kašlem? Říká se, že „tají ledy“: toxiny odchází z těla sekretem z nosu, vlhkým kašlem.

Nečistoty nasbírané v zimních měsících mohou zatížit játra, proto je na jaře zvykem čištění žlučníku a jater.

Jarní „znečištění“ organismu se odráží i na emocích. Časté jsou jarní smutky, zármutek, plačtivost, lenost, únava.

Abychom podpořili čištění, pro které je jaro nejvhodnější dobou, můžeme kromě hořkých bylin, čistících čajů a lehčí stravy udělat ještě několik jednoduchých věcí:

  • Vstávejte brzy – i slunce vychází dřív.
  • Kdykoliv je to možné, choďte ven a nasávejte sílu slunečních paprsků.
  • Hodně se hýbejte – cvičte jógu, běhejte, choďte rychlou chůzí.
  • Vyhýbejte se alkoholu, kávě, kouření.
  • Dopřejte si denně prostor pro relaxaci, věnujte čas i meditaci.
  • Provádějte dechová cvičení – pomohou vyčistit hlavu, plíce a posílí imunitní systém.
  • Během dne nespějte – zejména po jídle.
  • Choďte spát před 22.00 – podpoříte tím detoxikaci.
  • Jezte v správné době: snídejte mezi 7.00 a 8.00, obědvejte nejpozději v 13.00, večeři si naplánujte mezi 17.00 a 18.00. Nejezte po 19.00.
  • Připravujte si lehká jídla. Vhodná je zelenina (ideálně celer, čekanka, zelí, kapusta, brokolice, květák, ředkev, rukola, mangold, špenát), ovoce (grepy, citrony), koření (prohřívací – kurkuma, zázvor, pepř, petrželka, koriandr, fenykl, pískavice), obiloviny (quinoa, pohanka, kukuřice, rýže basmati, mungo fazolky, cizrna, fazolové lusky), tuky (malé množství ghí, olivový olej), z masa upřednostněte ryby.

Samozřejmě vždy bereme v potaz individuální konstituci, potřeby a možnosti.

A snad nejefektivnějším a na pohled jednoduchým nástrojem k detoxikaci mysli, duše i těla je otevření se štěstí. Jak říká Dalajláma: „Štěstí není něco, co je již vytvořeno. Pochází z vašeho vlastního jednání.“ Je to v našich rukách, tak neleňme!

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 28.9.2021 19:48

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze