Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Jak pomocí homeopatie vyzrát na škytavku?

Autor: Mgr. Jitka Lysická

Troufnu si říct, že neznám ve svém okolí nikoho, kdo by nikdy neměl škytavku a neprošel si tak jejími typickými projevy. Jedná se vlastně o náhlé, spontánní stahy bránice, které jsou vyvolány drážděním bráničních nervů nebo některých mozkových center. Bránici může dráždit také plný žaludek.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Existuje velké množství dobrých rad, babských rad, které vám se škytavkou pomohou – ať už je to vypití sklenice vody, nebo zadržení dechu atd.

Ale jak si poradit s úpornými a častými záchvaty škytavky?

  • Cuprum metallicum 9 C – základní lék při škytavce; křeče hladkého svalstva hltanu se zmírňují po napití se studené vody; škytavka může být doprovázena i vydatným sliněním.
  • China rubra 9 C – souvisí s pocitem tíhy a plného břicha po každém jídle; nadýmání a plynatost kvůli pomalému trávení; často se dostavuje i pocit hořkosti v ústech.
  • Belladonna 9 C – křečovité škytání, velký spasmus a svalové záškuby, často v souvislosti se suchostí sliznice faryngu vyvolávající bolestivé polykání.
  • Hyoscyamus niger 9 C – úporná škytavka po dráždivé stravě, prudké křeče v kombinaci s těžkým polykáním, nadýmáním a břišními kolikami. Tento lék je pouze na lékařský předpis.

Dávkování:
Vybraný lék podáváme opakovaně v rytmu záchvatů škytání. Zpočátku 5 granulí každých 10 minut opakovaně. Při zlepšení postupně vysazujeme. V případě urputného déletrvajícího škytání doporučujeme rozpustit 10 granulí ve 100 ml čisté vody a podávat po doušcích či po lžičkách přímo do úst. Roztok před každým podáním důkladně protřepeme.

Škyt, škyt, škyt… Hm, někdo na vás asi myslí? Ano, určitě, myslí na vás celý tým redakce Světa homeopatie a přeje vám pevné zdraví a veselou mysl. 

Reklama: Boiron podporuje kojeni

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Jitka Lysická

Autor: Mgr. Jitka LysickáFarmaceutka, homeopatka

Mé krátké představení? Pocházím z malebného Podkrknoší, kde žiji se svoji milovanou rodinou. Malou odbočkou z našich krásných hor pro mne bylo studium farmacie na Farmaceutické fakultě VFU v Brně. S homeopatií jsem se setkala již v průběhu studia na naší brněnské alma mater. Avšak jejímu kouzlu jsem propadla až posléze při hledání řešení a odpovědí na otázky týkající se zdravotních obtíží svých nejbližších. Úspěšně jsem absolvovala systém mezinárodního vzdělávání CEDH a tím se mi otevřely nekonečné možnosti, které homeopatie nabízí.Tato léčebná metoda mě naprosto pohltila svojí přirozeností, individualitou a bezpečností. Svoji každodenní lékárenskou praxi si již nedokáži bez homeopatického poradenství představit.

Je mi ctí Vás nyní, jako lektor Homeopatické lékařské asociace, provázet poznáváním obdivuhodného světa homeopatie.

"§ 2 Nejvyšším ideálem léčby je rychlé, nenásilné, trvalé obnovení zdraví, nebo odstranění a zničení nemoci v celém jejím rozsahu, a to co nejkratším, nejspolehlivějším způsobem, na základě jasně pochopitelných principů."
(S.Hahnemann, Organon léčebného umění)

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 22.3.2023 09:42

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze