Rychlé rady
Víte, že ...
Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).
Napsali jste nán
- Homeopatie je úžasná léčba! Jako laik se s ní léčím více než 15 let! V současnosti v našem věku 75 let a 70 užíváme Oscillococinum a virózu zvládáme bezvadně!Měli by jej podávat ve všech důchodových zařízeních. Nechápeme, jak lidská hloupost nemá mezí. Němcová Vlastimila
- Můj syn měl v močovém měchýři bakterii, na kterou zabírají pouze jedny ATB podávané do žíly a my jsme se ji zbavili pomoci homeopatie. A na prdíky mu zabraly taky jen homeopatika. Homeopatie není jen placebo.Andrea Záhorcová
- Na bolest v krku nejčastěji používám Phytolaccu decandru a Lac caninum na levostranné bolesti.Adriana Nogová
- Na bolest v krku používám Homeogene, při chycených hlasivkách Homeovox. A samozřejmě na posílení imunity Oscillo.Veronika Moravcová
- Na bolest v krku jako první pomoc volím Homeovox a Oscillo.Radka Široká
Yzop – svatá bylina
Autor: Mgr. Andrea Dovalová
Hebrejské slovo „ezob“, ze kterého je název „yzop“ odvozen, znamená „svatá bylina“. Je to léčivka, která se už ve starověku těšila velké pozornosti. Dokonce i Bible se o ní zmiňuje hned několikrát. V Knize žalmů najdeme větu: „…zbav mě hříchu, očisť yzopem a budu čistý, umyj mě, budu bělejší nad sníh.“ Yzop se používal k očistným obřadům, ale také k léčení.

Zdroj: Shutterstock
V dávných dobách ho bylináři používali zejména v péči o staré lidi, k posílení zraku, úlevě od bolestí žaludku, očistě mysli a k pěkné barvě zdravých tváří.
Využít ho ale můžeme pro všechny věkové kategorie.
Silný nálev: Protože yzop působí jako přírodní antibiotikum, hodí se k desinfekci drobných ran, úlevě od svědění a otoku při bodnutí hmyzem a na nehojící se rány. Stejně tak se nálev používá i jako kloktadlo při bolesti v krku, zánětu hrtanu i mandlí.
Olej: K jeho přípravě použijte sušenou nať, kterou zalijete mandlovým olejem a necháte louhovat měsíc. Používá se k masážím ochrnutých končetin a páteře po náhlých mozkových příhodách.
Nálev – čaj: Jednu lžičku sušené yzopové natě zalijte vařící vodou, louhujte 15 minut. Pomalu popíjejte dvě šálky denně.
Tento čaj je vhodný:
- při bolesti v krku,
- při kataru horních dýchacích cest – uvolňuje hleny,
- při suchém i astmatickém kašli,
- při střevních potížích a nadýmání,
- při nechutenství,
- k podpoře činnosti ledvin,
- podobně jako šalvěj proti nadměrnému pocení.
Aromaterapie: Éterický olej v difuzéru, či vykuřování sušenou bylinou mají silně očistné účinky a projasňují mysl. V minulosti se používal spolu s cedrem k uctění pouti slunce (od zimního slunovratu po letní slunovrat), k ceremoniím, modlitbám a pro získání moudrosti.
Při vykuřování vydává silně dřevitou a teplou kafrovitou vůni.
Éterický olej má zas vůni sladkou a teplou. Pomáhá při pocitu chladu, při stavech úzkosti, únavy a psychického vypětí. Využijete ho zejména při rekonvalescenci po virových onemocněních, při onemocněních dýchacích cest, při nachlazení, kašli, bolesti v krku, angíně i chřipce.
Yzopová silice pomáhá při nadýmání a poruchách trávení.
Ženy ocení, že dokáže zmírnit bolesti při menstruaci.
Tomuto éterickému oleji by se měly vyhýbat těhotné ženy.
Kuchyň: Yzop pomáhá lepšímu trávení tučných jídel, proto se podává k masu, ale i luštěninám, zelí a houbám. Ochucují se jím i kompoty z výrazného ovoce a letní nápoje.
Pozor: Užívání yzopu ve velkých dávkách může vyvolat křeče. Ale pokud se užívá v běžném dávkování, je přínosem pro zdraví těla i duše.
Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Svet Homeopatie na sociálních sítích