Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Vyčerpání nejen po Covidu

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Mít v domácí lékárničce homeopatický lék Ferrum phosphoricum se vyplatí. Pomůže vám při únavě po infekci, ale i třeba jen z rychlejšího životního tempa. Někdy, i přes všechny dobré rady, se nám nedaří zpomalit a „šetřit se“. V současné době řešení problémů na více úrovních – sám se sebou, v mezilidských vztazích, ale i v pandemické realitě, se ale často vyčerpáme i bez Covidu.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Homeopatický lék Ferrum phosphoricum mám ráda z mnoha důvodů. V alternativní medicíně patří ferrum, tedy železo, jako kov k elementu plic. Plíce jsou oslabené skoro při každé infekci, i když se jich netýká přímo, protože funkce plic obecně je oslabena, trávíme-li více času v poloze vleže. Kov jako takový podporuje výkon, z kovu se dříve, ale i teď, vyrábělo náčiní k obrábění, k lovu i k sebeobraně. Kov reprezentuje energii a v homeopatické formě ji může v organizmu mobilizovat, čili podporovat.

Druhou část Ferum phosphoricum tvoří fosfor, který také mobilizuje v organizmu energii a má vztah k játrům, které zase souvisí s krvetvorbou. Zvláště vhodné jsou homeopatické léky obsahující fosfor pro osoby bledé, které se rychle unaví a potřebují si, i když krátce, ale často, odpočinout.

Cítíte-li se unavení po infekci, nebo z vyčerpání v práci, je Ferrum phosphoricum dobrou volbou. Užívejte v ředění 9 C 3x denně 5 granulí.

Hodně energie přeje Radana.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.1.2023 23:01

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze