Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Šetrná detoxikace lymfy

Autor: MUDr. Eva Kettmannová

Lymfatický systém se skládá z lymfatických cév, lymfatických uzlin a vysoce specializovaných orgánů: brzlíku (thymus), sleziny a mandlí. Lymfatické cévy vedou podél tepen a žil a v jednotlivých orgánech (kromě centrálního nervového systému, kostí, chrupavek a zubů) tvoří jemnou síť drobných cév a odvádí přebytečnou tekutinu, různé odpadové produkty a toxické látky z tělesných tkání. Lymfa se následně vlévá do žilního systému, toxické látky se odbourají v játrech a přes ledviny se vyloučí močí.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Špatná strava, toxické látky ze životního prostředí mohou vést k přetížení kapacity lymfatického systému. Další faktory, podílející se na zpomalení toku lymfy, jsou nedostatečná hydratace, nedostatek spánku, stres, emoční traumata a nedostatek pohybu.

Lymfatické cévy musí překonávat gravitaci, pokud dojde k jejich přetížení zevními vlivy, tok lymfy se zpomalí a nedostatečná eliminace toxinů vede k omezení fyziologických funkcí v buňkách a časem k nepříjemným příznakům a onemocnění.

Typických symptomů, které vás mohou navést, že je nejvyšší čas věnovat svému tělu pozornost a svůj lymfatický systém nějak podpořit, je více. Kromě dobře známé celulitidy, přibývání na váze nezávisle na příjmu stravy a typických lymfatických otoků na dolních končetinách, jsou to například i otoky prstů – poznáte je tak, že si nemůžete sundat prstýnky. Dále ranní ztuhlost, zvýšené nadýmání, zácpa, potravinové intolerance, suchá svědivá kůže, zhoršení sezónních alergických projevů a vyšší náchylnost k virovým nákazám v zimním období. Mezi psychické potíže patří depresivní nálady, horší koncentrace.

Právě jste si uvědomili, že jsou vám tyto příznaky již nějakou dobu dobře známé a že je na čase něco změnit?

Doporučuji nejdříve ještě jednou si pozorně přečíst příčiny zpomalení odtoku lymfy, uvedené v úvodu tohoto článku. Dokud totiž nezměníte své stravovací návyky, nezařadíte dostatek pohybu a spánku, bude každý prostředek představovat zbytečně vyhozené peníze.

Pro šetrnost a efektivitu jsem z mnoha možných cest detoxikace a podpory lymfatického systému zvolila jednoduché doporučení, které je vhodné jako prevence a také jako podpůrná léčba u stavů vyžadujících detoxikaci a podporu lymfatického systému. Pokud již trpíte na nějaké chronické onemocnění, poraďte se se svým ošetřujícím lékařem ohledně vhodnosti navržené kúry.

Jedná se o metodu, která vychází ze znalostí z lékařské fyziologie a homeopatické léčby ověřené 200letou tradicí.

Základem je Lymphomyosot. V praxi se mi osvědčilo podávat každý den 30 kapek rozpuštěných v 1,5 litru neperlivé čisté vody a popíjet po doušcích během celého dne. Účinně mobilizuje toxiny z mezibuněčného prostoru, podporuje lymfodrenáž, přičemž dochází ke snížení lymfatických otoků.

Lymfodrenáž můžete urychlit i přidáním dvou homeopatických léků:

  • Nux vomica 9 C - posiluje činnost jater, tedy náš hlavní detoxikační orgán.
  • Berberis vulgaris 5 C - napomáhá vylučování mobilizovaných toxických látek přes ledviny, tedy přes náš hlavní vylučovací orgán a zároveň také posiluje játra.

Oba léky v dávce 10 granulí od každého nasypte do láhve společně s Lymphomysotem.
Vše užívejte 14 dnů, pak si dejte 1 týden pauzu a následně pokračujte dalších 14 dnů. Kúru můžete zopakovat za půl roku znovu.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Eva Kettmannová

Autor: MUDr. Eva Kettmannováalergolog a klinický imunolog, odborník v homeopatii

Eva je spoluautorkou Světa homeopatie. Stála u jeho tvorby a mnoho let se aktivně podílela na jeho každodenním chodu. Pro budoucnost homeopatie v České republice považuje za nezbytné, aby se v homeopatii erudovaní lékaři podíleli na zvyšování informovanosti pacientů o možnostech této léčby, proto spolu s Lucií vytvořily časopis "Okénko do Světahomeopatie", který je distribuován do čekáren praktických i odborných lékařů a do lékáren. Eva má svou lékařskou praxi zaměřenou dnes již výlučně na celostní medicínu. Kromě homeopatie využívá i Bachovu terapii, Schüsslerovy soli, aromaterapii, gemmoterapii a diagnostickou metodu EAV. Při plánování témat pro Svět homeopatie ji inspirují vlastní pacienti, jakož i její čtyři děti. Svůj volný čas ráda tráví v přírodě s nordic walking hůlkami, cvičí jógu a nejraději  čte klasickou literaturu.

Jak sama říká: "Dobrý homeopat musí být trochu psycholog, trochu vědec a současně i umělec, aby dokázal pochopit pacientův problém a najít řešení (nikoliv podle tabulek a guidelinů jako v klasické medicíně). Je to obrovská výzva, nutí člověka, aby se celý život vzdělával, přehodnocoval své názory a postoje a hledal definici slova „zdraví“ v různých oborech a oblastech života. A to mě právě na této metodě fascinuje - je důstojná nejen k pacientovi, ale také k lékaři, dává mu možnost jít svoji vlastní cestou."

Motto: „Homeopatie nám lékařům vytrvale připomíná, jakou má naše tělo úžasnou vrozenou schopnost sebeléčení.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 12.5.2021 18:51

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze