Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Arnika montana, moje „žlutá královna“ II.

Autor: Ing. Jana Dytrychová

V minulém článku jsem psala o homeopatickém léku Arnice montaně, kterou mám velmi v oblibě a cítím, že je tím pravým lékem nejen pro mě, ale i pro mé psy.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Psala jsem o široké možnosti využití a ráda bych se zmínila o některém dalším použití, které jsem sama vyzkoušela.

Arniku jsem použila dále akutní otitidy pro lepší zhojení zánětu ucha. Velmi ráda ji taktéž používám u pohybových problémů u psů, kteří trpí artrózou, dysplazií nebo jsou např. po zákroku luxace pately. Tam Arnika krásně pomáhá s hojením poškozených a zhmožděných tkání.

Velmi často jsem Arniku ve vyšším ředění také použila po autonehodách, při kterých zvíře utrpělo šok, třeba i nějaký úraz a došlo až ke třesu. Po takovém zážitku vzniká určitě otřes a je třeba s tím tělu pomoci, aby se dostalo opět co nejdříve do stavu před šokem. Arnika k tomu velmi napomáhá. Mnoho zvířat, stejně jako lidí, se po špatném zážitku bojí znovu usednout do auta, třesou se, trpí nevolností. Arnika dokáže v tomto případě zmírnit a zkrátit špatný zážitek a dříve se vrátit do normálu.

Posloužila mi taktéž výborně při problémech s dýcháním a při onemocnění srdce. Arnika totiž výborně povzbudí krevní oběh a doslova léčí nemocné srdíčko. Povzbuzuje jeho funkci, a pokud je slabé a unavené, dokáže ho nabudit k činnosti. Prokrvuje cévy a pomáhá při arterioskleróze. Umí měnit a upravovat tlak vně i uvnitř cév.

Arnika má i dezinfekční účinek a neměla by chybět, pokud vyrážíte třeba někam do hor na pěší turistiku či na kolo. Dokáže zahřát a uvolnit namožené svaly.

Pokud bereme antibiotika, je Arnika výborná jako podpůrná léčba.

V psychice hojí duši a velmi se hodí pro lidi, kteří se cítí ublížení a bolaví.

Funkci plní i při hnisajících ranách. Po operacích se po užití Arniky mnohem lépe vstřebávají krevní hematomy.

Nedala jsem na ni dopustit při zánětlivém onemocnění mozku u mé fenky. Fenka toto homeopatikum vyloženě vyžadovala a výborně a s ochotou přijímala.

Používám ji i při problémech s trávením, při refluxu, při průjmech. Celkově jedinci uleví a umožní mu dříve se vrátit do „normálního“ stavu. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.9.2021 08:33

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze