Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Plenková dermatitida – hýžďový erytém

Autor: Mgr. Jitka Lysická

Plenková dermatitida je zvláštní forma opruzenin u kojenců a batolat, která vzniká působením tření plenek, kalhotek a chemických látek z moči a stolice. Dochází k podráždění a porušení celistvosti kůže. Postižené místo pak mohou osidlovat bakterie a plísně či kvasinky.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Výskyt opruzenin obvykle začíná v okolí genitálií a zadečku a v oblasti, kterou zakrývají pleny. Postižená místa jsou většinou sytě červená, s výskytem drobných pupínků, které mají sklon k mokvání. Podrážděná pokožka pak bývá bolestivá, pálivá, ale nesvědí.

Akutní výskyt a lokální úleva:

  • Belladonna 9 C – červené až rudé plochy, mokvavé, sálající horkost, přecitlivělost na dotyk.
  • Apis mellifica 15 C – růžové, lesklé a vlhké plochy, mohou být doprovázené otokem sliznic.
  • Chamomilla vulgaris 15 C – velká bolestivost s přecitlivělostí, neklid, často při průjmech doprovázejících prořezávání zoubků, červený, podrážděný zadeček.
  • Croton tiglium 9 C – výskyt drobných průhledných puchýřků, které mohou zahnisat a pokryjí se nažloutlým stroupkem; velká citlivost na dotyk a otěr.
  • Cantharis 9 C – charakterizován výsevem větších puchýřků doprovázených silným pálením a přecitlivělostí.

Častější výskyt opruzenin:

  • Medorrhinum 15 C – hnisavé puchýřovité erupce, zapáchající vlhké hýžďové erytémy a ekzémy, úporné opakované opruzení většinou u tmavovlasých dětí s hojným výskytem chloupků na zádech a hrudníku. Tento lék je na lékařský předpis.
  • Sulfur 15 C – suchá, rozpálená a začervenalá pokožka, která tvoří šupinky; zarudlé tělní otvory, intenzivní pocení v oblasti genitálií, často u dětí sebevědomých a samostatných.
  • Calcarea carbonica 15 C – výskyt opruzenin u baculatých klidných a bázlivých dítek, která mají tendenci k pocení na hlavičce a ve vlasech; stolice i pot páchnou kysele; výrazné sklony k hýžďovému erytému.
  • Arsenicum album 15 C – vyhublé, zimomřivé dítko; častý výskyt opruzenin po silných průjmech v kombinaci s vyčerpáním, zlepšení celkového stavu teplem.

Dávkování:

Léky novorozencům a kojencům připravujeme tak, že necháme rozpustit 10 granulí každého vybraného léku ve 100 ml kojenecké či převařené vody. Roztok podáváme po malých doušcích lžičkou či injekční stříkačkou přímo do úst 3–5x denně podle intenzity potíží. Dávkování umírňujeme se zlepšením stavu. Roztok připravujeme každý den čerstvý, chráníme před světlem a před podáním důkladně protřepeme.

Další doporučení:

Dodržovat režimová opatření a vhodně ošetřovat pokožku. Doporučuje se využívat možnosti bylinných obkladů (z černého čaje, řepíku, dubové kůry…) a nechat postižená místa řádně vysušit. Při přebalování je lepší šetrně omýt pod proudem tekoucí vody. Omezit používání vlhčených parfemovaných ubrousků, které mohou působit na citlivou pokožku velmi dráždivě. Následně nanést vhodný krém např. s obsahem hojivého zinku, dexpanthenolu, měsíčku apod. 

Reklama: Boiron podporuje kojeni

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Jitka Lysická

Autor: Mgr. Jitka LysickáFarmaceutka, homeopatka

Mé krátké představení? Pocházím z malebného Podkrknoší, kde žiji se svoji milovanou rodinou. Malou odbočkou z našich krásných hor pro mne bylo studium farmacie na Farmaceutické fakultě VFU v Brně. S homeopatií jsem se setkala již v průběhu studia na naší brněnské alma mater. Avšak jejímu kouzlu jsem propadla až posléze při hledání řešení a odpovědí na otázky týkající se zdravotních obtíží svých nejbližších. Úspěšně jsem absolvovala systém mezinárodního vzdělávání CEDH a tím se mi otevřely nekonečné možnosti, které homeopatie nabízí.Tato léčebná metoda mě naprosto pohltila svojí přirozeností, individualitou a bezpečností. Svoji každodenní lékárenskou praxi si již nedokáži bez homeopatického poradenství představit.

Je mi ctí Vás nyní, jako lektor Homeopatické lékařské asociace, provázet poznáváním obdivuhodného světa homeopatie.

"§ 2 Nejvyšším ideálem léčby je rychlé, nenásilné, trvalé obnovení zdraví, nebo odstranění a zničení nemoci v celém jejím rozsahu, a to co nejkratším, nejspolehlivějším způsobem, na základě jasně pochopitelných principů."
(S.Hahnemann, Organon léčebného umění)

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 7.2.2023 16:45

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze