Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Jednoduché dechové cvičení

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Mnoho z nás teď řeší svůj zdravotní stav po covidové, ale třeba i jiné infekci, která postihuje dýchací systém. Respirační cvičení může určitě pomoci, ale jak na to?

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Lehněte si pohodlně na zem na podložku. Pokud vám tato poloha vyvolává kašel, podložte si hlavu a ramena polštářem, případně můžete využít i polohu vsedě.

Nechte svůj dech plynout a neovlivňujte v této chvíli jeho hloubku ani rychlost. Už jen to, že se na pozorování dechu zaměříte, umožní mozku dostat o něm více informací a zpětně lépe upravit dechovou frekvenci a objem. Takto pozorovat svůj dech můžete nejen vleže, ale prakticky v jakékoliv poloze, kdykoliv budete mít chvíli přes den čas. Někomu se to ale zpočátku nedaří a potřebuje začít vleže a v klidu.

Dalším krokem může být ovlivnění objemu dechu, tedy kolik vzduchu nadechnete. Položte si své ruce zlehka na břicho a pozorujte, o kolik je vaše břicho při nádechu nadzvedne. Poté můžete svým rukám dopřát, aby je břicho nadzvedlo o něco výš. Při tomto cvičení jen při nádechu „trochu přidejte na objemu“, ale výdech nechte pozvolný, jak tělo potřebuje, a ani dýchání nezrychlujte. Je normální, že se dech při zvýšení objemu nádechu trochu zpomalí, na méně nádechů dostanete do plic více vzduchu a tělo automaticky sníží potřebu počtu nádechů.

Dalším cvičením je ovlivnění délky nádechu a výdechu. Opět v pohodlné poloze zkuste pozorovat, do kolika napočítáte při nádechu a do kolika při výdechu. Optimální je, pokud je doba výdechu alespoň dvakrát delší než nádech. Můžete zkusit svou délku dechových fází podle tohoto doporučení upravit např. po dobu dvou minut a pak dýchat, jak potřebujete. Zpočátku volte kratší dobu, po kterou cvičení zkoušíte, tělo si na „nové informace“ zvykne a vám se pak nebude točit hlava z toho, že jste se převážně nadechovali, nebo např. zadržovali dech.

Opět platí: „Méně někdy znamená více“. Začínejte se cvičením po chvilkách a s relaxovaným tělem i myšlenkami.

Své cvičení můžete doplnit o užívání homeopatického léku Arnica montana 9 C, který podpoří autoreparaci, neboli samoléčebné schopnosti vašeho těla.

Hodně štěstí přeje Radana. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 22.3.2023 10:20

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze