Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Arnika montana, moje „žlutá královna“

Autor: Ing. Jana Dytrychová

Od úplného začátku, kdy jsem se intenzivněji začala věnovat homeopatii, mě tento lék provází všude. Mám ho moc ráda, mám k němu kladný vztah, působí na mě jako rostlinka velmi optimisticky už jen svou žlutou barvou a cítím, že dělá mnoho dobrého.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Arnika montana neboli prha chlumní nebo také prha arnika, žlutě kvetoucí bylinka, trvalka, je natolik všestranným lékem, že jsem si ho do své domácí lékárničky zařadila a používám ho na celou řadu problémů. U nás je chráněná zákonem. Všechny její části jsou léčivé.

Je výborným antioxidantem, který podporuje přirozenou obranyschopnost organismu. Osobně ji podávám velmi často jak sobě a rodinným příslušníkům, tak samozřejmě svým psům. Použití je opravdu široké. Uvedu několik pro mě velmi zásadních upotřebení.

Jedním z předních použití je při hojení jakékoli pohmožděniny, prostě když si způsobíme zranění či nějaký úraz. Čím dříve Arniku podáte, tím lépe. Docílíte lepších účinků. Výborně poslouží při sportovních aktivitách, kdy se často stávají úrazy, jako vyvrtnutí kotníku, při úrazech kolene, ramene či zad. Při okamžitém podání hned po úrazu Arnika eliminuje bolestivost a otok a z mé osobní zkušenosti sama vidím, že téměř o polovinu zkracuje dobu hojení. Otok opadá velmi rychle, například i modřina (krevní hematom) se krásně zatahuje a mizí.

Sama jsem měla nehodu v podobě ošklivého vyvrtnutí kotníku s velkým otokem. Prakticky ihned jsem s dalšími homeopatiky podala Arniku ze začátku v častých dávkách, zhruba co 2 hodiny 5 granulek, a už po několika hodinách jsem cítila menší tlak, otok mi splaskával a i bolestivost byla o dost menší.

Už vůbec se bez ní neobejdu při porodu feny, kdy spolu s Bellis perennis tvoří doslova silnou dvojku. Výborná je po císařském řezu, kdy krásně pomáhá hojit bolavou oblast pánve. Fenka je tak lépe schopná se více soustředit na péči o svá štěňata a je méně „bolavá“ a vyčerpaná.

Arniku podávám ihned, pokud cítím, že na mě něco „leze“, cítím se rozlámaná a celé tělo mě bolí. Vezmu si ji, když se ráno probudím a cítím se vyčerpaná. Když v práci nebo v soukromí prožívám větší stres.

Krásně nám s kolegyní posloužila na dovolené, kdy mě chytly záda a kolegyně zase byla velmi nastydlá a měla zvýšenou teplotu. Prakticky nás Arnika doprovázela značnou část naší dlouhé a náročné dovolené, kdy jsme denně nachodily i přes 10 km, a věřím, že díky ní jsme to zvládly jen s mírnou únavou a minimálním namožením. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 20.9.2021 06:36

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze