Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Zelený salát

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Jaro je tu konečně nejen oficiálně, ale už ho je i cítit – je víc teplo, slunce svítí, dny jsou delší, kvetou první bylinky. Toto roční období není velmi bohaté na plody. O to víc nás zásobuje planou zeleninou.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Tyto první bylinky jsou zdrojem mnoha vitamínů, minerálů, chlorofylu a vlákniny, obsahují také hořčiny, které podporují trávení.

Na jaře jsou nejvhodnější lehce stravitelná jídla hořké a kyselé chuti. Tyto dvě chutě podporují játra. Kromě toho se vyplatí v tuto dobu na několik dní vyloučit z jídelníčku mléko a výrobky z něj. Určitě bude přínosné, když omezíme solení. Co se týká úpravy potravin – z tepelné úpravy volíme napařování.

V teplejších dnech si můžeme dovolit i jídlo ze syrové zeleniny. Zkuste třeba jednoduchý zelený salát, který poslouží jako lehký oběd, nebo večeře.

Potřebujeme:
2 hrsti listového špenátu
půlka okurky
hrst medvědího česneku (anebo mimo sezónu třeba kus pórku)
několik mladých lístků pampelišky
2 mrkve
několik kousků ředkviček (nebo nakrájená vodnice)
dýňový olej
malinko „kala namak“ (černé soli)
citronová šťáva

Postup:
Zeleninu omyjeme, špenát, pampelišku a medvědí česnek natrháme, mrkev nahrubo nastrouháme, ředkvičky a okurku nakrájíme. Zakapeme olejem, přidáme trochu soli a citronové šťávy. Podávejte třeba s opečeným kváskovým chlebem, nebo vařenou rýží, kuskusem… Pokud máte po ruce, můžete přidat také vločky řasy nori.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 16.5.2022 21:29

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze