Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Vliv dlouhodobého stresu závisí i na psychické odolnosti

Autor: Magdalena Havelková

Dlouhodobý stres má nepopíratelný vliv na lidský organismus. Zajímavé je, že zatímco v běžné populaci se cítí být v takovém stavu až 90 procent populace, těch, kteří své problémy dlouhodobě řeší homeopatií, je více jak polovina. Jsou totiž zvyklí vzít zodpovědnost za své zdraví do vlastních rukou.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Chronický podprahový stres způsobuje hodně potíží. Projevují se tím, že pacient se subjektivně cítí špatně, přestože všechna objektivní vyšetření ukazují, že je v pořádku. Pacient se dostává do nepříjemné situace, má pocit, že mu jeho lékař nevěří, že má potíže nebo že své potíže zbytečně zveličuje. Pacient je pak odeslán k psychologovi nebo rovnou na psychiatrii, a přitom stačí podat homeopatické léčivé přípravky, které funkci orgánových systémů zase upraví. V těchto situacích je homeopatická pomoc naprosto jedinečná. Zejména v primární péči přináší do vztahu lékař–pacient tolik potřebnou důvěru.

Psychická odolnost se zvyšuje prožitými zkušenostmi. Pokud totiž prožijeme emočně náročnou situaci a následně emoce, které ji provázely, pochopíme, zůstane nám pouze reálná životní zkušenost bez destabilizační emoční nadstavby.

Každý z nás má samozřejmě jiné limity svého komfortu. Krátkodobé a mírné vystoupení z naší pohody vede k pozitivnímu životnímu posunu, získáme díky tomu nové znalosti. Naopak velmi časté nebo dlouhodobé překračování vlastních limitů náš organismus velmi vyčerpává. Každý z nás by měl během svého života po svých vlastních limitech pátrat a dobře je rozpoznávat. Vzniká tím ideální komunikační linka mezi námi a naším tělem, ta je zárukou respektu k hranicím vlastního zdraví.

Jestliže například pacienta ve stresu bolí hlava, sáhne nejčastěji po konvenčním léku na bolest. Úleva přijde rychle, ale jedná se pouze o dočasné řešení – analgetikum zhasne „blikající kontrolku“, která hlásí nepohodu. V dlouhodobém horizontu pak nevyhnutelně dojde k potřebě narůstajících dávek léku. Navíc hrozí, že se bude muset potýkat s jejich vedlejšími účinky, například bolestmi žaludku. Homeopatický léčivý přípravek jde na problém jinou cestou – nasměruje organismus k reálnému uzdravení.

„Homeopatie může pacientům pomoci získat důvěru ve své tělo. Dalším nepřehlédnutelným benefitem je aktivní přístup pacienta k řešení zdravotního problému. To je cesta k větší osobní zodpovědnosti za své zdraví,“ říká MUDr. Ilona Ludvíková, lékařka, stomatoložka a předsedkyně Homeopatické lékařské asociace.

Poznámka redakce: Další ze série článků na téma "stres" naleznete zde:

Jaké jsou typické projevy reakce na akutní stres?

Neřešený stres ničí organismus. Kdo je nejohroženější?

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Magdalena Havelková

Autor: Magdalena Havelkováredaktorka

Redaktorka, která se problematice medicíny věnuje mnoho let. Homeopatie je pro ni jednou z možností, jak se dívat na lidské tělo a jak ho léčit. Své zdravotní problémy velmi často sama konzultuje s lékaři, kteří předepisují homeopatické léky, stejně tak na homeopatii spoléhá, když onemocní někdo z rodiny.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 30.7.2021 00:55

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze