Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Problémy se srdcem u staré fenky jorkšíra

Autor: Ing. Jana Dytrychová

Moje princezna se dožila krásného a dlouhého věku 17 let, a když se ohlédnu zpět, mohu jen konstatovat, že to bylo především díky mé péči, předvídavosti, zodpovědnému přístupu a samozřejmě díky veterinářům, kteří ji na moji prosbu vždy důkladně vyšetřili.

Ilustrační foto
Zdroj: Ing. Jana Dytrychová

Než fenku použiji do chovu, nechám každé povinně udělat u specialisty kardiologa vyšetření srdce nejpozději do dvou let věku. Před každým krytím jí nechám udělat krevní testy, abych zkontrolovala parametry ledvin a jater, dále vždy nechám udělat stěry z pochvy, aby se fenka v případě nálezu dostatečně s předstihem zaléčila případnými antibiotiky a teprve poté ji dovolím nakrýt. Tento postup se mi vždy vyplatil a osvědčil.

Samotná březost je pro fenu velmi náročným obdobím a následný porod a kojení ještě víc. Pokud by nebyla v pořádku, riskovala bych nejen její život, který je pro mě prioritou, ale také život štěňat.

Fenka byla v pořádku zhruba do věku 8 let, kdy se u ní dalším geriatrickým vyšetřením objevila nedomykavost chlopní a fence musely být nasazeny léky na podporu funkce srdeční a mozkové činnosti.

Onemocnění srdce jsou závažnou diagnózou a rozhodně nedoporučuji, aby někdo léčil jen homeopatiky a doma bez jakéhokoli řádného kardiologického vyšetření a následně předepsaných léků!

Nicméně správné použití homeopatických léků i v případě závažných diagnóz může výrazně zlepšit stav zvířecích pacientů. Je ale nutné, aby lék předepsal zkušený homeopat. Po poradě s ním lze užívat například následující homeopatika. Jedná se o homeopatické léky, které jsou v praxi nejčastěji používané, ale může jich být indikováno i mnohem více.

Crataegus oxyacantha (hloh obecný). Tato bylinka povzbuzuje srdeční činnost. Další variantou je Carbo vegetabilis v případě dušnosti a namodralých sliznic nebo Cactus grandiflorus u zvířat, u kterých je zejména bušení srdce slyšitelné a zvířata se odmítají hýbat nebo přijímat potravu. Na nepravidelný srdeční rytmus lze také předepsat homeopatický lék Digitalis.

Úmyslně neuvádím ředění ani dávkování, protože toto patří do rukou zkušeného homeopata-veterináře a to, co a jak jsem podávala své fence po poradě se zkušeným homeopatem, ještě neznamená, že takto by to měl užívat každý další jedinec, byť se stejnou diagnózou.

Prosím, vždy tedy nechte své zvířátko řádně vyšetřit kardiologem, který stanoví léčbu a až poté můžete navštívit zkušeného homeopata s výsledky a ten vám pomůže s léčbou případnými homeopatiky. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 15.8.2022 12:33

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze