Rychlé rady
Víte, že ...
Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).
Napsali jste nán
- Homeopatie je úžasná léčba! Jako laik se s ní léčím více než 15 let! V současnosti v našem věku 75 let a 70 užíváme Oscillococinum a virózu zvládáme bezvadně!Měli by jej podávat ve všech důchodových zařízeních. Nechápeme, jak lidská hloupost nemá mezí. Němcová Vlastimila
- Můj syn měl v močovém měchýři bakterii, na kterou zabírají pouze jedny ATB podávané do žíly a my jsme se ji zbavili pomoci homeopatie. A na prdíky mu zabraly taky jen homeopatika. Homeopatie není jen placebo.Andrea Záhorcová
- Na bolest v krku nejčastěji používám Phytolaccu decandru a Lac caninum na levostranné bolesti.Adriana Nogová
- Na bolest v krku používám Homeogene, při chycených hlasivkách Homeovox. A samozřejmě na posílení imunity Oscillo.Veronika Moravcová
- Na bolest v krku jako první pomoc volím Homeovox a Oscillo.Radka Široká
Dýňová semínka
Autor: Mgr. Andrea Dovalová
Když je ve snu třídíte, znamená to prý získávání znalostí a zkušeností. A také přístup ke starodávným tajemstvím.

Zdroj: Shutterstock
Tajemstvím však rozhodně není, že dýňová semínka jsou bohatá na antioxidanty, minerály (draslík, fosfor, zinek, mangan, měď), vitamíny (A, D, vitamíny skupiny B), prospěšné tuky i bílkoviny.
Ajurvéda vnímá tato semínka jako sladkou a zahřívající potravinu. Jsou vhodná pro všechny tři konstituce, avšak největší užitek z nich bude mít kapha.
Konzumujte je nejlépe každý den – zejména však teď na jaře, protože:
- podporují dobré trávení a jsou dobře stravitelná,
- snižují cholesterol, vysoký tlak a riziko infarktu i mrtvice,
- přinášejí pocit sytosti a optimalizují hladinu cukru v krvi, tudíž jsou vhodná při dietách,
- zlepšují krev,
- čistí ledviny a močové cesty, jsou močopudná,
- brání nadbytečnému zadržování vody v organismu,
- mají antimikrobiální účinky
- východní medicína, i medicína původních obyvatel jižní Ameriky je tisíciletí používá také proti parazitům,
- zvyšují hladinu testosteronu (zejména olej, který obsahují) a posilují pánevní svaly; vyšší hladina testosteronu pozdvihuje libido u mužů i u žen.
Jak je použít?
Obecně jsou jakákoliv semínka lépe stravitelná, když je tepelně upravíme, nebo namočíme.
Pražené: Opražené na kapce kvalitního oleje, ochucené špetkou soli a rozmarýnu chutnají snad každému. Nemusíte je však jíst „jen tak“. V této formě skvěle zpestří těstovinový salát, rizoto, či jakoukoliv krémovou polévku.
Rýže se semínky: Opražte na troše másla hrst dýňových semínek, přidejte propranou okapanou jasmínovou rýži, chvíli opékejte a poté zalijte vařící vodou, osolte, přidejte koriandr a uvařte.
Dýňové gomasio: Smíchejte 1 lžíci mořské soli a 14 lžic dýňového semínka, opražte na pánvi. Pak umelte, nebo utlučte v hmoždíři. Takto připravenou směsí dochucujte saláty, polévky, nebo třeba chléb s pomazánkou.
Dýňové máslo: Opražte 200 g dýňových semínek na olivovém oleji, nechte trochu vychladnout, přidejte sušená rajčata, sůl, pepř, asafoetidu nebo oblíbené koření. Vše umixujte do hladké hmoty a natírejte na pečivo.
Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Svet Homeopatie na sociálních sítích