Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Dýňová semínka

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Když je ve snu třídíte, znamená to prý získávání znalostí a zkušeností. A také přístup ke starodávným tajemstvím.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Tajemstvím však rozhodně není, že dýňová semínka jsou bohatá na antioxidanty, minerály (draslík, fosfor, zinek, mangan, měď), vitamíny (A, D, vitamíny skupiny B), prospěšné tuky i bílkoviny.

Ajurvéda vnímá tato semínka jako sladkou a zahřívající potravinu. Jsou vhodná pro všechny tři konstituce, avšak největší užitek z nich bude mít kapha.

Konzumujte je nejlépe každý den – zejména však teď na jaře, protože:

  • podporují dobré trávení a jsou dobře stravitelná,
  • snižují cholesterol, vysoký tlak a riziko infarktu i mrtvice,
  • přinášejí pocit sytosti a optimalizují hladinu cukru v krvi, tudíž jsou vhodná při dietách,
  • zlepšují krev,
  • čistí ledviny a močové cesty, jsou močopudná,
  • brání nadbytečnému zadržování vody v organismu,
  • mají antimikrobiální účinky
  • východní medicína, i medicína původních obyvatel jižní Ameriky je tisíciletí používá také proti parazitům,
  • zvyšují hladinu testosteronu (zejména olej, který obsahují) a posilují pánevní svaly; vyšší hladina testosteronu pozdvihuje libido u mužů i u žen.

Jak je použít?

Obecně jsou jakákoliv semínka lépe stravitelná, když je tepelně upravíme, nebo namočíme.

Pražené: Opražené na kapce kvalitního oleje, ochucené špetkou soli a rozmarýnu chutnají snad každému. Nemusíte je však jíst „jen tak“. V této formě skvěle zpestří těstovinový salát, rizoto, či jakoukoliv krémovou polévku.

Rýže se semínky: Opražte na troše másla hrst dýňových semínek, přidejte propranou okapanou jasmínovou rýži, chvíli opékejte a poté zalijte vařící vodou, osolte, přidejte koriandr a uvařte.

Dýňové gomasio: Smíchejte 1 lžíci mořské soli a 14 lžic dýňového semínka, opražte na pánvi. Pak umelte, nebo utlučte v hmoždíři. Takto připravenou směsí dochucujte saláty, polévky, nebo třeba chléb s pomazánkou.

Dýňové máslo: Opražte 200 g dýňových semínek na olivovém oleji, nechte trochu vychladnout, přidejte sušená rajčata, sůl, pepř, asafoetidu nebo oblíbené koření. Vše umixujte do hladké hmoty a natírejte na pečivo. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 22.5.2022 14:01

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze