Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

„A jejda, dcerka má bradavici!“

Autor: Mgr. Jitka Lysická

S těmito slovy přiběhla mladá maminka do lékárny a spráskla ruce…

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

„Co si s tím jen počneme? Je velmi citlivá, z lékařů a bílých plášťů má strach a představa chirurgického odstranění či ošetření tekutým dusíkem děsí i mě. Vzpomněla jsem si, jak jste mi doporučila nějaká homeopatika kdysi dávno, když byla miminko, na její trápení s bříškem a mně to pomohlo po porodu a k rozkojení. Nedalo by se něco najít i na tenhle náš aktuální problém?“

Maminku malé a jinak zdravé šestileté holčičky se mi podařilo uklidnit, vše jsme si ujasnily a nakonec jsme se domluvily, že pro lepší představu vše ještě vyfotí a přinese mi obrázek ukázat, když nemůže s dcerkou přijít osobně. Vysvětlila jsem jí, že při léčbě bradavic velmi záleží na typu a lokalizaci bradavice, což je pak zcela zásadní pro výběr vhodného homeopatického přípravku.

Podle popisu a obrázku se jednalo o dvě asi „tříměsíční“ bradavice – jedna větší (pravděpodobně první) v oblasti paty a druhá menší na plosce chodidla. Obě byly ploché, rohovité, tvrdé a okrouhlé. Holčička si prý často stěžovala na bolestivost a pocity píchání na patě při chůzi.

Mé doporučení s vysvětlivkami tedy znělo:

  • Antimonium crudum 9 C – 2x denně 5 granulí – rohovité, bolestivé, tvrdé bradavice obvykle na ploskách nohou.
  • Calcarea carbonica 9 C – 2x denně 5 granulí – velké, izolované a okrouhlé bradavice.
  • Thuya occidentalis 15 C – 3x týdně 5 granulí (po, st, pá) – základní lék při léčbě bradavic, který posílí imunitní systém a funguje jako velký očistný lék, předchází opakovanému výskytu bradavic do budoucna.

Tuto kombinaci užívat až do vymizení bradavic a následně po dobu tří měsíců podávat lék Thuya occidentalis 30 C 1x týdně 5 granulí na doléčení.

Maminka byla poučena o způsobu užívání homeopatických přípravků s nutností pravidelného užívání a trpělivosti. Dostala též instrukce o možném výskytu nových útvarů v průběhu léčby, což je ovšem známkou, že léčba probíhá úspěšně a tělo zapojuje svoje samoregulační mechanismy očisty zevnitř směrem ven. Dále byla poučena o nezbytnosti hygienických opatření při mytí a ošetřování bradavic. Dostala též informace o možnosti využít i lokální péči v podobě potírání tinkturou z túje, čajovníku, česneku či propolisu.

Za necelé tři měsíce přišla nadšená maminka zpátky do lékárny s poděkováním, že po bradavicích není ani památky a že dcerka prý byla nadmíru spokojená s „cucáním léčivých kuliček“.

Úspěšnost této léčby, spokojenost a compliance pacienta je pro nás zcela zásadní!

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Jitka Lysická

Autor: Mgr. Jitka LysickáFarmaceutka, homeopatka

Mé krátké představení? Pocházím z malebného Podkrknoší, kde žiji se svoji milovanou rodinou. Malou odbočkou z našich krásných hor pro mne bylo studium farmacie na Farmaceutické fakultě VFU v Brně. S homeopatií jsem se setkala již v průběhu studia na naší brněnské alma mater. Avšak jejímu kouzlu jsem propadla až posléze při hledání řešení a odpovědí na otázky týkající se zdravotních obtíží svých nejbližších. Úspěšně jsem absolvovala systém mezinárodního vzdělávání CEDH a tím se mi otevřely nekonečné možnosti, které homeopatie nabízí.Tato léčebná metoda mě naprosto pohltila svojí přirozeností, individualitou a bezpečností. Svoji každodenní lékárenskou praxi si již nedokáži bez homeopatického poradenství představit.

Je mi ctí Vás nyní, jako lektor Homeopatické lékařské asociace, provázet poznáváním obdivuhodného světa homeopatie.

"§ 2 Nejvyšším ideálem léčby je rychlé, nenásilné, trvalé obnovení zdraví, nebo odstranění a zničení nemoci v celém jejím rozsahu, a to co nejkratším, nejspolehlivějším způsobem, na základě jasně pochopitelných principů."
(S.Hahnemann, Organon léčebného umění)

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 20.9.2021 08:04

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze