Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Psychické potíže v souvislosti s izolací

Autor: Redakce

Krize s sebou obvykle přináší nejistotu a strach. Když se jedinec v situaci trochu zorientuje, zvládání se stává jednodušším. Avšak v případě, že krize trvá dlouho a je spojena s izolací, případně i tlakem, který jedinci přináší každodennost, mohou se objevit úzkosti, dokonce i deprese. Z výzkumů vyplývá, že nejrizikovější skupinou jsou matky malých dětí. Mámy se starají o rodinu, naplňují základní životní potřeby dětí, se školáky se doma učí a na „čas pro sebe“ nezbyde prostor ani síly.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

„Dobry den, potřebovala bych poradit nějaké homeopatické léky, které mi pomohou zbavit se pocitů úzkosti a „deprese“. Je toho na mě moc. Mám jedno dítě v 1. ročníku ZŠ, druhé má rok. Silně se na mně podepisuje roční karanténa, kdy prakticky nemůžeme nikam. Mladší dítě můj stav jen umocňuje – hodně pláče, vynucuje si věci a rostou mu zuby. Vrcholem je, že mám doma v distanční výuce i prvňáka, kterému je potřeba se věnovat. Chce se mi pořád brečet, jsem bez nálady, nic mě nebaví, nazlobím se až do nepříčetnosti za jakoukoliv maličkost.“

Na dotaz odpovídá zkušená lékařka-homeopatka MUDr. Jana Šumanová:

„Dobrý den, doporučuji Vám tyto homeopatické léky:

  • Sédatif PC – 3x denně 2 tablety,
  • Sepia 15 C – 1x denně 5 granulí

a v případě, že jste i hodně unavená, tak ještě:

  • Phosphoricum acidum 15 C – 2x denně 5 granulí.

Všechny tyto léky užívejte aspoň po dobu jednoho měsíce.

Pro mladší dítě doporučuji:

  • Chamomilla 30 C – 5 granulí rozpusťte v malém množství vody v malé skleničce. Z tohoto roztoku podávejte 3x denně několik lžiček malou nekovovou lžící. Každý den připravte nový roztok.

Podle potřeby znovu napište.“ 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 13.6.2021 21:52

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze