Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Únava po covidu

Autor: Redakce

Po překonání onemocnění novým koronavirem nejčastěji pacienti uvádějí přetrvávající únavu, bolest svalů a dušnost.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

„Dobrý den, překonala jsem covid-19 s oboustranným zápalem plic. Mám problémy s dýcháním při zátěži a cítím velkou únavu. Co byste mi poradila? Děkuji.“

Na dotaz odpověděla MUDr. Kristina Potúčková – zkušená lékařka, homeopatka:

„Dobrý den, hodně odpočívejte a nesnažte se nic urychlit. Váš organismus Vám sám dává signály, nesnažte se jít přes jeho hranice.

S únavou pomůže dvoukombinace léků:

  • China rubra 9 C – 4x denně 5 granulí a
  • Phosphoricum acidum 15 C – 2x denně 5 granulí.

Při potížích s dýcháním doporučím léky:

  • Phosphorus 9 C + Carbo vegetabilis 9 C – rozpusťte 10 granulí od každého léku do vody. Roztok popíjejte během celého dne. Každý den připravte čerstvý roztok.“ 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 13.6.2021 21:41

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze