Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Po porodu

Autor: PharmDr. Lenka Štýsová

Porod je pro tělo ženy velice náročný. Tolik změn najednou. Při porodu může docházet k různým poraněním a zhmožděninám.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Proto by v tašce do porodnice měla být přibalena také tuba Arniky montany. Arnica montana má velký vliv na rychlou regeneraci těla po porodu. Zmenšuje bolestivost a pocity zhmoždění po porodu. Únava svalů rychleji s arnikou mizí. Porodní cesty jsou vždy zhmožděné a je proto dobré užívat arniku klidně celé šestinedělí. Kromě analgetického efektu má také účinek na cévy. Omezuje krvácení během porodu, ale i po něm. Všechny cévy se rychleji regenerují, zlepšuje se pokrvení, rychleji se vstřebávají hematomy a krevní výrony. Mezi nezanedbatelné účinky patří také antibiotický a protizánětlivý efekt. Obou se využívá u hojení ran a traumat. Užívá se dle akutnosti stavu 3-5x denně 5 granulí v ředění 9 C, popřípadě 15 C.

Ruku v ruce s Arnicou jde lék Staphysagria. Lék Staphysagria pomáhá zhojit řezná poranění, jako je nástřih hráze. Využijeme jej i v případě císařského řezu, kdy pomáhá rychleji zahojit ránu. V tomto případě jej používáme v ředění 9C a aspoň 3x denně 5 granulí. Staphysagria má vliv také na celý urogenitální trakt. Odstraňuje pocity pálení a řezání v močové trubici, má účinek i na urgentní inkontinenci po porodu. V obraze tohoto léku najdeme pocity ponížení a rozhořčení, pocit křivdy. Pokud se objeví pocity ponížení a rozhořčení, je lépe použít lék v ředění 15 C.

Pokud došlo k natržení hráze, je vhodné přidat k Arnice lék Calendula 5 C. Tento lék je vyráběný z měsíčku a pomáhá hojit tržná poradění, kdy okraj rány není rovný. Užívá se 2x denně 5 granulí.

Dalším lékem, který by se mohl v porodnici hodit, je Apis mellifica 15 C. Tento lék je vyroben z včely medonosné. Všichni známe, jak vypadá bodnutí od včely a jaká je reakce našeho těla na něj. Objeví se růžový otok, který je velmi bolestivý, pálivý a bodavý. Zhoršení nastává teplem a i sebemenším dotykem. Zlepšení nastává naopak studeným a chladem v jakékoliv podobě. Účinek léku je rychlý, ale krátký. Ze začátku se užívá po 10-15 minutách, později 2-4x denně 5 granulí. Po porodu dochází k posttraumatickému otoku vulvy. Apis meliffica uleví od bolesti i otoku. Apis lze použít i u zánětu prsu, kdy dochází k otoku při retenci mateřského mléka.

Při porodu dochází také k velké ztrátě tekutin - jednak krvácením, tak i pocením. Z dehydratace vzniká i únava a vyčepání. China 9 C pomáhá s rehydratací po porodu a tím zrychluje rekonvalescenci. Užívá se 3x denně 5 granulí. China se užije nejen těsně po porodu, ale i při kojení, kde pomáhá tělu správně zacházet s vodou a minerály. China má také vliv na nadýmání. Pomáhá s meteorismem, které je v oblasti celého břicha, břicho je citlivé na dotyk a odchod plynů a říhání neulevuje. V tomto případě se užívá dle akutnosti 5 granulí po 30 minutách.

Ani po porodu bychom neměli zapomínat na lék Sepia officinalis 15 C. Je to velký lék celého těhotenství a své upotřebení najde i po porodu. Je to lék ochablého vaziva, což se může po porodu projevovat poklesem dělohy, hemoroidy, pocitem tíhy v podbřišku. Některá žena může mít pocit, že děloha vypadne. Užívá se 2-3x denně 5 granulí.

Ještě bych nechtěla opomenout jeden lék, který se do porodnice hodí. Tím je Ricinus communis 5 C. Pomáhá nastartovat tvorbu mateřského mléka a aby jej bylo dostatek. Začíná se s dávkováním 3-4x denně 5 granulí a postupně se vysazuje, pokud je mléka dostatek.

A nyní už jen samou radost z našich potomků.

Zdroj: Magazín Healthcomm

Reklama: Boiron podporuje kojeni

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PharmDr. Lenka Štýsová

Autor: PharmDr. Lenka ŠtýsováFarmaceutka, homeopatka

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 5.12.2022 14:54

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze