Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Velký den je tu

Autor: PharmDr. Lenka Štýsová

Po deseti dlouhých měsících, kdy si dva tvorečkové zvykali být dva v jednom, najednou nadešel den, kdy se konečně poznají, uvidí a láskyplně obejmou. Pro mnoho žen, které budou rodit poprvé, je tento den spojen s mnoha otazníky, obavami a strachem z neznámého.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Projít lehčeji celým tímto dnem jim umožní zkušená porodní asistentka, která je uklidní, poradí a pomůže. Do tašky do porodnice je možné přibalit i několik tub s homeopatiky. Homeopatika během porodu mohou ovlivnit děložní kontrakce, otevírání děložního hrdla, lépe zvládnout bolest, stres a zklidnit nastávající maminku. Pojďme si říci něco o některých z nich.

Mezi jedny z prvních budu jmenovat lék Arnica montana 15 C. Tento lék se používá snad celé těhotenství. Pozitivně působí na veškeré svalstvo a cévy v těle. Během porodu významně ovlivňuje krvácení tkání. Zmírňuje únavu a vyčerpání během porodu, aby zůstal dostatek sil na všechny fáze porodu. Její místo je naprosto nezastupitelné.

Od nástupu pravidelných kontrakcí nebo po odtoku plodové vody je dobré začít užívat léky Actaea racemosa 9 C a Caulophyllum thalictroides 9 C.

Actaea racemosa 9 C ovlivňuje porodní bolesti dolní části zad, které vystřelují do kyčlí a stehen. Užívá se 5 granulí každou půlhodinu.

Caulophylum thalictroides 9 C působí příznivě na bolesti, které vystřelují do třísel a močového měchýře. Ovlivňuje tuhost děložního hrdla a neúčinné stahy dělohy. Užívá se také 5 granulí každou půl hodinu. Pro snadnější užívání je lepší udělat koktejl. Do 500 ml vody rozpustit po 20 granulích od každého a postupně popíjet. Uvedené množství je připravené tak na 2 hodiny, poté rozpustit další. V případě potřeby je možné do koktejlu přidat i jiná homeopatika.

Chamomilla vulgaris 15 C je vhodné přidat u velké přecitlivělosti na bolest, které může dovést rodičku, jinak mírnou, až do stavu zloby až zuřivosti.

Velká dávka stresu a úzkosti může způsobit až zastavení porodu. Gelsemium sempervirens 15 C je v tomto případě vhodným lékem. Budoucí maminky, které tento lék používaly během těhotenství, by si jej měly vzít s sebou i k porodu. Gelsemium umí pomocí od bolesti hlavy s tlakem za očima během porodu.

Neměli bychom ale opomenout dva velké léky celého těhotenství. Prvním z nich je Pulsatilla 15 C. Tento lék je vhodný pro ženu, která velice potřebuje podporu a přítomnost blízké osoby po celou dobu porodu. Potřebuje velkou dávku útěchy a čerstvého vzduchu.

Druhý lék celého těhotenství je úplně jiný. U nastávající maminky se spíše projevuje pesimismus, podrážděnost až zlost, nemá ráda útěchu a chce být spíše sama. To je typické pro lék Sepia officinalis 15 C. U tohoto léku je navíc zřetelný pocit tíhy - nohou, v podbřišku, obava o to, aby dítě nevypadlo.

Ne každý porod skončí vaginálním porodem. V některých případech musí lékaři přistoupit k císařskému řezu. Je to jen jiný způsob příchodu na svět. Ale i na konci tohoto na maminku čeká krásné, vytoužené miminko, které potřebuje její objetí a lásku, aby mělo rádo ten náš krásný svět.

Do tašky do porodnice je dobré přibalit ještě několik tub pro rychlejší zahojení poporodních zranění, které se téměř vždy objeví. Měla by tam být kromě Arniky také Staphysagria, Apis mellifica a China. Ale o těch až příště.

Zdroj: Magazín Healthcomm

Reklama: Boiron podporuje kojeni

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PharmDr. Lenka Štýsová

Autor: PharmDr. Lenka ŠtýsováFarmaceutka, homeopatka

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 7.2.2023 16:43

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze