Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Zánět kůže u psa

Autor: Ing. Jana Dytrychová

Začátkem roku mě kontaktoval majitel starší fenky plemene čau-čau, o kterém je známo, že kožní problémy má celkem na denním pořádku vzhledem ke stále větším požadavkům majitelů tohoto plemene, že čím víc bude mít jejich štěňátko volnější kůži a záhyby, tím lépe. Jenže bohužel čeho je moc, toho je příliš, a s tím se táhne samozřejmě i řada komplikací v podobě onemocnění kůže, očí, nosní houby, plísní kůže apod. Kůže v záhybech nevětrá, nedýchá, zapaří se, příliš převislá kůže u očí kolem nosu vede k dráždění oka, přebytečná kůže, která visí na nohou, je pak opět doslova semeništěm pro bakterie.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Fenka byla komunikativní, kůži měla na mnoha místech doslova plesnivou. Chyběla srst, kůže byla na dotek zrohovatělá a drsná, místy „bolavá a horká“. Stěry na veterinární klinice prokázaly přítomnost Microsporum canis. Fenka mi připadala apatická, smutná, bez jiskry v oku. S nezájmem přišla, hlazení jí očividně nebylo příjemné, zřejmě bolelo. Vyhledávala spíše chladnější podlahu než teplý koberec. V oblasti pysků jsem si taktéž všimla zánětlivých ložisek.

Všeobecně u těchto problémů spolupracuji vždy s veterinářem. Fence byla předepsána pravidelná koupel ve speciálním přípravku, která měla zajistit, aby odumřelé částečky kůže, které jsou infikované, byly pravidelně koupelí odstraňovány. Kožní záhyby se po koupeli musely opravdu dobře vysušit, aby fenka nezůstávala vlhká a kůže se znovu nezapařovala.

Na kožní problémy všeobecně dávám vždy různé formy zinku. V homeopatii je jich celá řada a je třeba vybrat dle typologie jedince to nejbližší, co jde. Zinek podporuje imunitu, udržuje zdravou pokožku, srst, zpevňuje drápky, které se třepí, apod.

Majiteli jsem předepsala pro fenku následující mix homeopatik a fenku jsem chtěla vidět za měsíc: Monilia albicans 15 C* 1x denně 2 granulky (toto homeopatikum volím při všech kvasinkových infekcích), Zincum metallicum 9 C 1x denně 2 granulky. Zincum valerianicum 15 C* 1x denně 2 granulky a Hepar sulfur 15 C 1x denně 2 granulky (tento homeopatický lék je výbornou volbou u pacientů, kterým je nepříjemný dotyk nebo pohlazení, všeobecně je výborný na jakékoli infekce kůže a sliznic). Na mykózu v oblasti pysků navíc velmi často volím obyčejnou fialovou vodičku pro novorozence, tzv. genciánovou violeť, kterou psovi potírám 2x denně postiženou kožní řasu v oblasti pysku. Pozor, hodně barví!

Fenka po měsíci vypadala klidněji a ložiska na četných místech kůže byla jakoby „neaktivní“ a utlumená. Chci upozornit, že léčba kůže je „během na dlouhou trať“ a nelze očekávat výsledky po týdnech, ale po měsících někdy i letech léčby. Stav fenky byl každopádně stabilní a plísňová ložiska působila na pohled zklidněně a fenka byla i veselejší. Majitel v léčbě pokračuje dál.

*Poznámka redakce: Lék Monilia albicans je v ČR momentálně dostupný pouze na individuální dovoz. Lék Zincum valerianicum není momentálně v ČR běžně dostupný ani na individuální předpis.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 22.9.2021 04:15

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze