Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

COVID blues

Autor: MUDr. Jaroslav Čupera

Pracuji v malé nemocnici, na ARO, a více jak půl roku především s pacienty s COVIDEM. V kontextu vládních opatření a postojů veřejnosti jejich příběhy jsou trošku jiné, smutnější.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Mnoho mých spolupracovníků, kolegů a známých COVID prodělalo, někteří z nich se nezotavili dodnes.

Nemocných přibývá, remcalů neubývá a vláda povolává „zálohy“. Ale těm, co jsou již dlouho v první linii dnes a denně už kvapem ubývá sil, fyzických, ale hlavně psychických.

A tak pro ně, nás, pro sebe, jsem našel trochu inspirace, snad povzbudivé. Je to přepracované z jednoho článku o tom, jak se srovnat se zoufalstvím a depresí.

Je to o tom, když je úplně všechno špatně. Chceme se vzdát, ale nedokážeme to, nemůžeme. Nechceme. Ale je potřeba najít sílu dál bojovat a pak, někdy, zas najít štěstí, či aspoň lepší příští…

Prý je dobré si tohle desatero pověsit třeba na ledničku.

  1. Dýchej! Jednoduché, prosté. I kdybyste se už nečetli dál, tohle pomůže. Dýchejte. Pomalu nádech, procítit vzduch v plicích a pomalu vydechnout. A párkrát zopakovat. Kyslík do mozku a pohyb. To je to, co potřebujeme.
  2. Všechno to pomine. Je to název písničky Radůzy, jejíž online koncert z pracovny mě nedávno strašně potěšil. A hezká písnička – všechno to pomine – dobrý, zlý – jen MY NE… To je základní zákon života. Všechno se mění, nic není stejné jako před chvílí. Špatné dny nejsou napořád, dobré vlny se vracejí. A dokud se nevrátí – dýchejte.
  3. Vyhlížejte světlo na konci tunelu. No, momentálně ve špitálech vidět není. Nemusí být vidět dnes, nemusí být vidět ani zítra. Ale přijde. Nekonečné sály mají jen trpaslíci v Pánovi prstenů.
  4. Kousek po kousku. Někde jsem to možná četl jako umění malých krůčků. Nočních můr se chceme zbavit hned. Ale tak to nefunguje. Vyhlížejte světýlko na konci tunelu a až se objeví, krůček po krůčku za ním běžte.
  5. Buďme na sebe laskaví. Když je nám zle a snažíme se vyhrabat z deprese, zoufalství a beznaděje, věnujeme tomu spoustu sil. A pak najednou zjistíme, že jsme spadli na stejné dno jako předtím. A cesta nahoru začíná znova. Je to normální. Buďme na sebe laskaví A dýchejme.
  6. Čas rány nehojí. I když se to říká, ale není to pravda. Smutek, zoufalství a deprese mají poločas radionuklidu z Černobylu. Tisíce let. Někdy se prostě staré rány ozvou se stejnou intenzitou jako kdysi. Myslet si, že čas je kouzelník a vše se spraví je liché a jen nás to drží v minulosti. Když se ozvou staré rány, není to konečná. Je to nová startovní čára!
  7. Buďme k sobě upřímní. Děláme chyby, jsme vyčerpaní, zoufalí a naštvaní. Musíme si to přiznat a jít dál. Cesta vede dopředu, ne zpět.
  8. Nedělejme zásadní rozhodnutí. Ne teď.
  9. Nečekejme, že svět bude jako dřív. Když se vrátí vlna, i ta dobrá, smaže stopy v písku. A my pak musíme udělat stopy nové.
  10. Pamatujte a mějte rádi věci, které jste ztratili. V mnoha ohledech životy nás všech už nebudou jako dřív. Svět už budeme vnímat jinak, i svět bude fungovat jinak. A tohle je vlastně nejdůležitější věc. Když člověk projde ohněm, vyjde na druhé straně jiný. Očištěný. Tohle mi evokuje interaktivní výstavu o čarodějnických procesech v Jeseníku, kde návštěvníci po shlédnutí úvodního filmu museli projít dál stěnou z virtuálního ohně. I když to nepálilo, byla to zajímavá zkušenost.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Jaroslav Čupera

Autor: MUDr. Jaroslav Čuperalékař, odborník v homeopatii, člen HLA

"Homeopatii jsem začal studovat ještě jako student medicíny a tak tato jedinečná léčebná metoda doprovází celou moji kariéru lékaře. Používám ji denně k prospěchu své rodiny i pacientů při léčení nejrůznějších potíží, vážných i méně vážných, a díky své specializaci v intenzivní medicíně vím, že takto mohu pomoci i pacientům v nejvážnějších stavech. Homeopatie je šetrná, ekologická, univerzální a především účinná, což prokazují i nesčetné vědecké studie."
 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 3.10.2022 00:58

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze