Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

COVID blues

Autor: MUDr. Jaroslav Čupera

Pracuji v malé nemocnici, na ARO, a více jak půl roku především s pacienty s COVIDEM. V kontextu vládních opatření a postojů veřejnosti jejich příběhy jsou trošku jiné, smutnější.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Mnoho mých spolupracovníků, kolegů a známých COVID prodělalo, někteří z nich se nezotavili dodnes.

Nemocných přibývá, remcalů neubývá a vláda povolává „zálohy“. Ale těm, co jsou již dlouho v první linii dnes a denně už kvapem ubývá sil, fyzických, ale hlavně psychických.

A tak pro ně, nás, pro sebe, jsem našel trochu inspirace, snad povzbudivé. Je to přepracované z jednoho článku o tom, jak se srovnat se zoufalstvím a depresí.

Je to o tom, když je úplně všechno špatně. Chceme se vzdát, ale nedokážeme to, nemůžeme. Nechceme. Ale je potřeba najít sílu dál bojovat a pak, někdy, zas najít štěstí, či aspoň lepší příští…

Prý je dobré si tohle desatero pověsit třeba na ledničku.

  1. Dýchej! Jednoduché, prosté. I kdybyste se už nečetli dál, tohle pomůže. Dýchejte. Pomalu nádech, procítit vzduch v plicích a pomalu vydechnout. A párkrát zopakovat. Kyslík do mozku a pohyb. To je to, co potřebujeme.
  2. Všechno to pomine. Je to název písničky Radůzy, jejíž online koncert z pracovny mě nedávno strašně potěšil. A hezká písnička – všechno to pomine – dobrý, zlý – jen MY NE… To je základní zákon života. Všechno se mění, nic není stejné jako před chvílí. Špatné dny nejsou napořád, dobré vlny se vracejí. A dokud se nevrátí – dýchejte.
  3. Vyhlížejte světlo na konci tunelu. No, momentálně ve špitálech vidět není. Nemusí být vidět dnes, nemusí být vidět ani zítra. Ale přijde. Nekonečné sály mají jen trpaslíci v Pánovi prstenů.
  4. Kousek po kousku. Někde jsem to možná četl jako umění malých krůčků. Nočních můr se chceme zbavit hned. Ale tak to nefunguje. Vyhlížejte světýlko na konci tunelu a až se objeví, krůček po krůčku za ním běžte.
  5. Buďme na sebe laskaví. Když je nám zle a snažíme se vyhrabat z deprese, zoufalství a beznaděje, věnujeme tomu spoustu sil. A pak najednou zjistíme, že jsme spadli na stejné dno jako předtím. A cesta nahoru začíná znova. Je to normální. Buďme na sebe laskaví A dýchejme.
  6. Čas rány nehojí. I když se to říká, ale není to pravda. Smutek, zoufalství a deprese mají poločas radionuklidu z Černobylu. Tisíce let. Někdy se prostě staré rány ozvou se stejnou intenzitou jako kdysi. Myslet si, že čas je kouzelník a vše se spraví je liché a jen nás to drží v minulosti. Když se ozvou staré rány, není to konečná. Je to nová startovní čára!
  7. Buďme k sobě upřímní. Děláme chyby, jsme vyčerpaní, zoufalí a naštvaní. Musíme si to přiznat a jít dál. Cesta vede dopředu, ne zpět.
  8. Nedělejme zásadní rozhodnutí. Ne teď.
  9. Nečekejme, že svět bude jako dřív. Když se vrátí vlna, i ta dobrá, smaže stopy v písku. A my pak musíme udělat stopy nové.
  10. Pamatujte a mějte rádi věci, které jste ztratili. V mnoha ohledech životy nás všech už nebudou jako dřív. Svět už budeme vnímat jinak, i svět bude fungovat jinak. A tohle je vlastně nejdůležitější věc. Když člověk projde ohněm, vyjde na druhé straně jiný. Očištěný. Tohle mi evokuje interaktivní výstavu o čarodějnických procesech v Jeseníku, kde návštěvníci po shlédnutí úvodního filmu museli projít dál stěnou z virtuálního ohně. I když to nepálilo, byla to zajímavá zkušenost.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Jaroslav Čupera

Autor: MUDr. Jaroslav Čuperalékař, odborník v homeopatii, člen HLA

"Homeopatii jsem začal studovat ještě jako student medicíny a tak tato jedinečná léčebná metoda doprovází celou moji kariéru lékaře. Používám ji denně k prospěchu své rodiny i pacientů při léčení nejrůznějších potíží, vážných i méně vážných, a díky své specializaci v intenzivní medicíně vím, že takto mohu pomoci i pacientům v nejvážnějších stavech. Homeopatie je šetrná, ekologická, univerzální a především účinná, což prokazují i nesčetné vědecké studie."
 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 8.2.2023 15:07

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze