Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Kulatý stůl na téma „Well-being“ v kruhu platformy Šťastné Česko

Autor: MUDr. Ilona Ludvíková

Myšlenka o šťastném člověku jako indikátoru prosperující společnosti se zrodila v Bhútánu za vlády čtvrtého krále Džigme Wangčhung v roce 1979. Představil tehdy strategii země soustředěnou směrem ke zvýšení HRUBÉHO NÁRODNÍHO ŠTĚSTÍ, a ne obvykle ekonomicky zaměřenou na růst hrubého domácího produktu.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Jako výzvu k realizaci této myšlenky v konkrétních krocích politické a řídící moci se oficiálně rozhodly vládnoucí špičky na Novém Zélandu. Iniciátorem inovativního přístupu ke společenské prosperitě převzalo tehdy Ministerstvo financí, které vnímalo nutnost začít nejen s materiální, ale i nemateriální podporou obyvatel. Doslova přispívat k jejich osobnímu pocitu štěstí. Šťastný člověk je nejen pozitivním zdrojem inspirace pro své okolí, ale jeho výkonnost a kreativita se maximalizují. Dalším zajímavým dopadem je, že šťastný člověk prostě nebývá nemocný a současně chce učinit šťastnými i lidi ve svém okolí.

Vzápětí se přidaly i další země - Norsko a Skotsko, kde se platforma národního rámce několik let snažila prosazovat směřování k vizi šťastnějších obyvatel v prosperující společnosti. Například ve Skotsku se situace vyvíjela od roku 2007, kdy se objevuje první politická vůle tímto směrem, ale moc potřebná k realizaci této cesty se otevřela teprve až v roce 2015. Dnes v Norsku existuje „národní rámec efektivity“, jehož zásadním předpokladem se stále více rýsuje well-being obyvatel. V regionech vznikají konkrétní projekty ke zlepšení komfortu života a společenského propojení. Příklady najdete na www.nationalperformance.gov.scot.

K nám dorazil podnět k vytvoření platformy „Šťastné Česko“ až v roce 2015. U nás probíhá zatím v rovině mapování pocitu spokojenosti obyvatel naší země. V rámci diskuze vystoupil Ondřej Konečný se studií agentury STEM RESEARCH 2020, která kvantifikovala pocit štěstí ve smyslu plnosti života napříč naším obyvatelstvem. V minulých letech obvykle dominovala nižší míra životní pohody mezi starší populací a lidmi ze sociálně slabších skupin. Avšak specifický pandemický rok 2020 ukázal překvapivé zjištění: lidé se u nás v tomto roce cítili spokojenější a co víc - začali si uvědomovat hodnotu štěstí. Naprosto šokující pak bylo zjištění, že nejvíce frustrovanou složkou naší společnosti jsou mladí lidé ve věku 18-29 let! Zejména pak ti, kteří pracovali z domova, vnímali velmi negativně i ztrátu sociálních vazeb a lidských svobod.

Z uvedeného statistického projektu tedy jasně vyplývá:

  • OPTIMISTICKY LADĚNÍ lidé jsou obecně šťastnější
  • nezbytností k životní spokojenosti je OSOBNÍ SOCIÁLNÍ SÍŤ a VZTAHY
  • rozměry pocitu štěstí nelze zobecňovat, neboť každý z nás má subjektivní pohled na situaci vznikající mixováním těchto základních „ingrediencí“: ZDRAVÍ, VZDĚLÁVÁNÍ, POCIT BEZPEČÍ, ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ, VOLNÝ ČAS A JEHO VYUŽITÍ a to ve zcela individuálním poměru!

Stojí tedy před námi výzva, dostat tyto lidské rozměry do středu politického pole, jak na úrovni regionů, tak i v mocenské a zákonodárné rovině!

Vnímám roli lékařů jako zcela mimořádnou, a to ve směrování pacientů k osobní zodpovědnosti za své zdraví, k uznávání morálních hodnot a k posilování empatie mezi lidmi.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Ilona Ludvíková

Autor: MUDr. Ilona Ludvíkoválékař-stomatolog, odborník v homeopatii, člen Rady HLA

Mé dvanáctileté homepatické snažení se neustále násobí počtem spokojených klientů, kteří se mi denně svěřují do péče, ať v privátní zubní ordinaci nebo v homeopatické poradně. Předávání svých zkušeností začínajícím kolegům-homeopatům v rámci svých přednášek chápu jako skvělou příležitost obohatit jejich profesní i osobní život. Každodenní rozdávání radosti je mou cestou ke spokojenosti a vitalitě.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 30.7.2021 00:58

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze