Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Homeopatika na hubnutí?

Autor: Ing. Ludmila Pszczolková

Některé dotazy se v nutriční poradně opakují s železnou pravidelností. Dlouho nic a pak najednou několik dotazů na stejné téma. Často je to otázka homeopatické podpory hubnutí.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Zřejmě se někde objeví reklama nebo zmínka o tom, jak jsou homeopatické léky při snižování váhy účinné. A já musím pisatele, resp. pisatelky, vždy zklamat. Existují sice homeopatika, která mohou pomoci při chuti na sladké, pokud je ale ve vašem jídelníčku sladkostí hodně a vaše hladina cukru je kvůli tomu rozkolísaná, lék vám nepomůže. Stejně jako jsou léky, které mohou zmírnit záchvaty vlčího hladu. Když ale nebudete celý den nic jíst, tak vám večer nepomůže ani deset kilo sebelepšího homeopatika.

Homeopatický lék vybraný cíleně po konzultaci s lékařem homeopatem ale pomůže organismu dostat se do rovnováhy. Zlepší funkci trávicích orgánů, zlepší detoxikaci i vstřebávání živin. Velmi účinné jsou homeopatické léky u psychických potíží i u zvládání stresových zátěží. To vše postupně organismus „vyladí“ do rovnováhy, a pokud se pacient rozhodne udělat i režimová opatření (spánek, odpočinek, zdravý jídelníček, pohyb atd.), je cesta ke zdravému hubnutí otevřená.

Zdravé hubnutí je totiž jediný způsob, který nepovede obloukem zpátky k nárůstu váhy tak, jak je to u většiny diet. Bezpečný úbytek váhy je kolem půl kilogramu týdně. U velké nadváhy to může být zpočátku o trochu více, ale obecně je pokles váhy více jak 5 kg za měsíc jednoznačným signálem jojo efektu. Stačí jediný takový jojo efekt a tělo si to zapamatuje navždy. A každý další pokus o hubnutí bude těžší.

Nehledejte tedy homeopatickou pomoc při hubnutí na internetu. Není vůbec špatné rozhodnutí požádat o pomoc se snížením váhy homeopata. Homeopatická terapie totiž zahrnuje celostní náhled na každého pacienta a to je při léčbě nadváhy, stejně jako u každého jiného onemocnění, nenahraditelné.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Hubnout neznamená jíst méně - podcast Na Vlně zdraví s MUDr. Václavou Kunovou

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Ludmila Pszczolková

Autor: Ing. Ludmila Pszczolkovánutriční poradce

S homeopatií jsem se setkala v roce 1995 díky svým dětem, kterým mnohokrát pomohla při potížích závažných i méně vážných. Stala se pro mne nejen léčbou první volby, ale i životní filozofií. Více než 10 let pracuji jako asistent lékaře homeopata. Pacienti, a hlavně mé děti a jejich alergie mě přivedly k otázkám zdravé výživy. V roce 2011 jsem ukončila kurz nutričního poradce a můj přístup ke klientům v nutriční poradně je podobný jako v ambulanci lékaře homeopata - každý člověk je jedinečný, každý potřebuje jiný přístup. A stejně jako lékař homeopat učí své pacienty respektovat své tělo, tak se i já snažím ukázat klientům, že každý člověk podvědomě ví, jakou stravu potřebuje. Potřebujeme se jen znovu naučit to, co jsme už zapomněli – naslouchat svému tělu a vážit si ho. 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 3.10.2022 01:28

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze