Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Překyselený žaludek u psa

Autor: Ing. Jana Dytrychová

Do poradny se mi dostal případ fenky grifonka, která měla poměrně velké zažívací problémy spojené s refluxem, nechutenstvím, škrundáním a vadou srdce. S majitelkou jsem se domluvila, že budeme řešit zažívání, protože na srdíčko je fenka ošetřená specialistou a je pod bedlivým dozorem. A vzhledem k tomu, že léky zřejmě způsobují komplikace s trávením, rozhodla jsem se prozatím podpořit zažívání a chuť k jídlu.

Ilustrační foto
Zdroj: Ing. Jana Dytrychová

Majitelka fenky mi detailně popsala problémy i povahu fenky a samozřejmě mi vypsala, která vyšetření fenka absolvovala a jak dopadla. Bylo třeba vyloučit onemocnění jater a slinivky, které velmi souvisí s trávením a jeho problémy. V tomto směru bylo zvíře zdravé. I ledviny byly v pořádku a krevní parametry byly v normě. Taktéž zuby byly v pořádku.

Fenka byla popsána povahově jako klidná, velmi navázaná na paničku. Majitelka zmínila i fakt, že fenka velmi málo pije. Majitelka se tedy snažila podávat jí vodu stříkačkou. Toto jsme změnily a fence jsem doporučila slaboučký černý čaj mírně oslazený Glukopurem. Mám s tímto obrovské a výborné zkušenosti jak u štěňat, tak dospělých psů. Voda jako taková je pro nemocný žaludek těžká. Slaboučký čaj působí podpůrně a uklidňuje žaludeční stěnu.

Problémy s únikem žaludečních šťáv do dutiny ústní obvykle nastaly v noci. Problém byl doprovázen i hlasitým škrundáním v žaludku. Fenka kašlala, polykala, olizovala se a měla tendenci hodně požírat trávu. Po takovéto noci ráno fenka trpěla nechutenstvím a očividně ji bolelo břicho.

Doporučila jsem majitelce trvale zatím podávat Lycopodium clavatum 9 C. Tento lék výborně působí na nechutenství, zlepšuje chuť k jídlu a je typickým lékem pro „nimravé“ psy. Dále jsem zvolila homeopatický lék Arsenicum album 9 C. To je lék, který se výborně hodí na jakékoli trávicí potíže. Phosphorus 9 C jsem podala na podporu imunity. Vše v dávkování 2x denně po 2 granulkách.

Na podporu trávení a doplnění tekutin jsem dále doporučila homeopatický lék China 15 C v dávkování 2x denně 2 granulky s tím, že druhou dávku bude podávat majitelka před spaním.

Na bolavé břicho volím lék Nux vomica 9 C a často ho kombinuji s lékem Antimonium crudum 15 C.

Samotný reflux pak obvykle řeším homeopatickým lékem Asa foetida 9 C, který výborně působí proti křečím, podporuje trávení a celkově detoxikuje organismus.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 2.10.2022 04:37

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze