Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Překyselený žaludek u psa

Autor: Ing. Jana Dytrychová

Do poradny se mi dostal případ fenky grifonka, která měla poměrně velké zažívací problémy spojené s refluxem, nechutenstvím, škrundáním a vadou srdce. S majitelkou jsem se domluvila, že budeme řešit zažívání, protože na srdíčko je fenka ošetřená specialistou a je pod bedlivým dozorem. A vzhledem k tomu, že léky zřejmě způsobují komplikace s trávením, rozhodla jsem se prozatím podpořit zažívání a chuť k jídlu.

Ilustrační foto
Zdroj: Ing. Jana Dytrychová

Majitelka fenky mi detailně popsala problémy i povahu fenky a samozřejmě mi vypsala, která vyšetření fenka absolvovala a jak dopadla. Bylo třeba vyloučit onemocnění jater a slinivky, které velmi souvisí s trávením a jeho problémy. V tomto směru bylo zvíře zdravé. I ledviny byly v pořádku a krevní parametry byly v normě. Taktéž zuby byly v pořádku.

Fenka byla popsána povahově jako klidná, velmi navázaná na paničku. Majitelka zmínila i fakt, že fenka velmi málo pije. Majitelka se tedy snažila podávat jí vodu stříkačkou. Toto jsme změnily a fence jsem doporučila slaboučký černý čaj mírně oslazený Glukopurem. Mám s tímto obrovské a výborné zkušenosti jak u štěňat, tak dospělých psů. Voda jako taková je pro nemocný žaludek těžká. Slaboučký čaj působí podpůrně a uklidňuje žaludeční stěnu.

Problémy s únikem žaludečních šťáv do dutiny ústní obvykle nastaly v noci. Problém byl doprovázen i hlasitým škrundáním v žaludku. Fenka kašlala, polykala, olizovala se a měla tendenci hodně požírat trávu. Po takovéto noci ráno fenka trpěla nechutenstvím a očividně ji bolelo břicho.

Doporučila jsem majitelce trvale zatím podávat Lycopodium clavatum 9 C. Tento lék výborně působí na nechutenství, zlepšuje chuť k jídlu a je typickým lékem pro „nimravé“ psy. Dále jsem zvolila homeopatický lék Arsenicum album 9 C. To je lék, který se výborně hodí na jakékoli trávicí potíže. Phosphorus 9 C jsem podala na podporu imunity. Vše v dávkování 2x denně po 2 granulkách.

Na podporu trávení a doplnění tekutin jsem dále doporučila homeopatický lék China 15 C v dávkování 2x denně 2 granulky s tím, že druhou dávku bude podávat majitelka před spaním.

Na bolavé břicho volím lék Nux vomica 9 C a často ho kombinuji s lékem Antimonium crudum 15 C.

Samotný reflux pak obvykle řeším homeopatickým lékem Asa foetida 9 C, který výborně působí proti křečím, podporuje trávení a celkově detoxikuje organismus.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 28.9.2021 11:51

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze