Rychlé rady
Víte, že ...
Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.
Napsali jste nán
- Homeopatie je úžasná léčba! Jako laik se s ní léčím více než 15 let! V současnosti v našem věku 75 let a 70 užíváme Oscillococinum a virózu zvládáme bezvadně!Měli by jej podávat ve všech důchodových zařízeních. Nechápeme, jak lidská hloupost nemá mezí. Němcová Vlastimila
- Můj syn měl v močovém měchýři bakterii, na kterou zabírají pouze jedny ATB podávané do žíly a my jsme se ji zbavili pomoci homeopatie. A na prdíky mu zabraly taky jen homeopatika. Homeopatie není jen placebo.Andrea Záhorcová
- Na bolest v krku nejčastěji používám Phytolaccu decandru a Lac caninum na levostranné bolesti.Adriana Nogová
- Na bolest v krku používám Homeogene, při chycených hlasivkách Homeovox. A samozřejmě na posílení imunity Oscillo.Veronika Moravcová
- Na bolest v krku jako první pomoc volím Homeovox a Oscillo.Radka Široká
Uši, rýma...fotbal?!
Autor: Lucie Nestrašilová
V úterý hokej, ve středu tenis, ve čtvrtek opět hokej, pak návštěva u kamarádky, jejíž dvouletá dcera bojuje s rýmou. Myslím si, že se jedná o „standardní“ podzimní rýmu. Bohužel se mýlím...

Zdroj: Lucie Nestrašilová
Jeden den je teplo, druhý horko, třetí den oblékáme kozačky a zimní bundy. Nějaká ta nudle se dá očekávat. Můj syn se i přes mírnou únavu ze sportovních výkonů uplynulého týdne cítí v pohodě. V pátek jde plný elánu do školy, těší se, jak si s klukama zahraje fotbal. Ráno ho oblékám tepleji než v poslední dny, dostává i teplou bundu, ale čepici jsme ze skříně ještě nevytáhli.
Je odpoledne. Vyzvedávám syna z družiny, výraz paní učitelky mluví sám za sebe. „Malej se mi nějak nezdá. Nechtěl jíst a stěžuje si, že ho bolí ucho“. Kouknu na syna, jeho skleněné oči mluví za vše. Sáhnu na něj, cítím, že má mírně zvýšenou teplotu, pomalu se obléká, elán vymizel! Jen stěží vyjde schody domů, okamžitě ulehá do postele. Sám od sebe!
Rychle přemýšlím, jakou léčbu zahájím. V tu chvíli jsem vděčná za Svět homeopatie! Zapínám počítač, do vyhledávače Světa homeopatie zadám heslo „uši“ a těším se z rychlosti, s níž mi vyjedou rady lékařů a zkušenosti pacientů.
Podle stavu, v němž se syn nachází a příznaků, které se u něj projevují, volím doporučené homeopatické léky. Nejprve synovi podávám Oscillococcinum, je dobré na posílení imunity. Jelikož mu nejde rýma příliš dobře vysmrkat, přidávám lék na zadní rýmu Corallium rubrum 15 C a na začínající teplotu Ferrum phosphoricum 15 C.
Protože se jedná o naši první podzimní virózu, ujišťuji si svou indikaci ještě dotazem v Homeopatické poradně a ptám se paní doktorky Budkové, zda jsem léčbu zahájila správně. Paní doktorka potvrzuje rady, které jsem našla v článku ve Světě homeopatie a na teplotu přidává ještě Belladonu 15 C. Léky podávám synovi každou hodinu, nos uvolním nosním sprejem, pitný režim dodržujeme teplým ovocným čajem s medem.
Noc je klidná, ráno radostné. Teplota odezněla, ucho nebolí. Bolest se nám podařilo „rozehnat“. Se zvolenou léčbou pokračuji i nadále. Tu rýmu musíme porazit!
...
Poznámka redakce: Homeopatické léky mohou být prodávány ve formě granulí (kuliček), tablet, sirupů nebo v alkoholovém roztoku. Rozpouštějí se v ústech. Léky není vhodné užívat bezprostředně před jídlem a pitím nebo těsně po něm. Doporučován je časový odstup od jídla cca 15-20 minut. U kojenců a malých dětí se homeopatický lék rozpouští v malém množství čisté (neperlivé) vody. Dítěti se podává buď po lžičkách, nebo postupně dítě vodu s lékem upíjí.
Více se o zásadách užívání homeopatických léků dozvíte zde: svethomeopatie.cz/cs/213-co-je-to-homeopaticky-lek-a-jake-jsou-zasady-jeho-uzivani
Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Poznámka: Tento článek byl napsán pod odborným dohledem MUDr. Evy Kettmannové.
Svet Homeopatie na sociálních sítích