Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Uši, rýma...fotbal?!

Autor: Lucie Nestrašilová

V úterý hokej, ve středu tenis, ve čtvrtek opět hokej, pak návštěva u kamarádky, jejíž dvouletá dcera bojuje s rýmou. Myslím si, že se jedná o „standardní“ podzimní rýmu. Bohužel se mýlím...

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Jeden den je teplo, druhý horko, třetí den oblékáme kozačky a zimní bundy. Nějaká ta nudle se dá očekávat. Můj syn se i přes mírnou únavu ze sportovních výkonů uplynulého týdne cítí v pohodě. V pátek jde plný elánu do školy, těší se, jak si s klukama zahraje fotbal. Ráno ho oblékám tepleji než v poslední dny, dostává i teplou bundu, ale čepici jsme ze skříně ještě nevytáhli.

Je odpoledne. Vyzvedávám syna z družiny, výraz paní učitelky mluví sám za sebe. „Malej se mi nějak nezdá. Nechtěl jíst a stěžuje si, že ho bolí ucho“. Kouknu na syna, jeho skleněné oči mluví za vše. Sáhnu na něj, cítím, že má mírně zvýšenou teplotu, pomalu se obléká, elán vymizel! Jen stěží vyjde schody domů, okamžitě ulehá do postele. Sám od sebe!

Rychle přemýšlím, jakou léčbu zahájím. V tu chvíli jsem vděčná za Svět homeopatie! Zapínám počítač, do vyhledávače Světa homeopatie zadám heslo „uši“ a těším se z rychlosti, s níž mi vyjedou rady lékařů a zkušenosti pacientů.

Podle stavu, v němž se syn nachází a příznaků, které se u něj projevují, volím doporučené homeopatické léky. Nejprve synovi podávám Oscillococcinum, je dobré na posílení imunity. Jelikož mu nejde rýma příliš dobře vysmrkat, přidávám lék na zadní rýmu Corallium rubrum 15 C a na začínající teplotu Ferrum phosphoricum 15 C.

Protože se jedná o naši první podzimní virózu, ujišťuji si svou indikaci ještě dotazem v Homeopatické poradně a ptám se paní doktorky Budkové, zda jsem léčbu zahájila správně. Paní doktorka potvrzuje rady, které jsem našla v článku ve Světě homeopatie a na teplotu přidává ještě Belladonu 15 C. Léky podávám synovi každou hodinu, nos uvolním nosním sprejem, pitný režim dodržujeme teplým ovocným čajem s medem.

Noc je klidná, ráno radostné. Teplota odezněla, ucho nebolí. Bolest se nám podařilo „rozehnat“. Se zvolenou léčbou pokračuji i nadále. Tu rýmu musíme porazit!

... 

Poznámka redakce: Homeopatické léky mohou být prodávány ve formě granulí (kuliček), tablet, sirupů nebo v alkoholovém roztoku. Rozpouštějí se v ústech. Léky není vhodné užívat bezprostředně před jídlem a pitím nebo těsně po něm. Doporučován je časový odstup od jídla cca 15-20 minut. U kojenců a malých dětí se homeopatický lék rozpouští v malém množství čisté (neperlivé) vody. Dítěti se podává buď po lžičkách, nebo postupně dítě vodu s lékem upíjí.

Více se o zásadách užívání homeopatických léků dozvíte zde: svethomeopatie.cz/cs/213-co-je-to-homeopaticky-lek-a-jake-jsou-zasady-jeho-uzivani
 

Reklama: Camilia

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Poznámka: Tento článek byl napsán pod odborným dohledem MUDr. Evy Kettmannové.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 30.6.2022 19:15

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze