Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Jak na rýmy aneb připravte se na alergii včas

Autor: PR článek

Sotva se zbavíme zimního kapesníku, řada z nás bohužel vytáhne kapesník jarní. A tak stále dokola. Některé z nás rýma doprovází téměř celoročně a nejedná se bohužel jen o dospělé jedince.

Ilustrační foto
Zdroj: Schwabe s.r.o.

Rýma je zánět nosní sliznice vyznačující se alespoň dvěma z uvedených příznaků: výtok z nosu, ucpaný nos a kýchání nebo svědění v nose. Jedná se většinou o zánět způsobený viry nebo alergeny, jako jsou např. pyly, srst, prach, roztoči. Kromě již popsaných příznaků jsou dosti časté též bolesti hlavy a pocit tlaku v obličeji, zvláště v místech vedlejších nosních dutin, tj. pod očima a na čele nad kořenem nosu, dále se může připojit i zvýšená teplota, zaléhání a bolest v uších, někdy i bolesti v krku.

Rýma může mít průběh akutní, kdy se výše popsané příznaky projeví během několika hodin, nebo chronický, kdy se příznaky projevují dlouhodobě a zhoršují tak pocit životní pohody.

Akutní infekční rýma
Je nejčastěji způsobena viry. Projevuje se nejprve tzv. suchou fází, kdy dochází k únavě, bolestem hlavy, pocitům horka nebo chladu a především pocitu sucha v nose. Přidružuje se též pálení a svědění v nose spojené s kýcháním. Během několika hodin pak nastupuje fáze spojená s vodnatou sekrecí z nosu, slzením a ucpáním nosu. Dále nastupuje fáze hlenovité sekrece, kdy se příznaky zmírňují.

Alergická rýma
Alergická rýma je způsobena alergeny v prostředí, jako jsou pyly, prach, zvířecí srst, roztoči. Příčinou tohoto druhu rýmy je nepřiměřená reakce imunitního systému na daný alergen. Alergická rýma se podle délky trvání dále dělí na sezónní alergickou rýmu, která trvá především v době pylové sezóny a projevuje se vodnatou sekrecí z nosu, kýcháním a svěděním nosu, často je též spojena se zánětem spojivek. Celoročně trvající alergická rýma je způsobena domácími roztoči, plísněmi a nebo prachem. Příznaky jsou stejné jako u sezónní alergické rýmy, vyskytují se však celoročně.

Alergická rýma má stále stoupající tendenci právě v dětské a dospívající populaci. Do dvou let věku se alergická rýma vyskytuje výjimečně, ve věku nad čtyři roky však už patří k nejčastějším onemocněním s chronickým průběhem.

Každý alergik má svou sezónu různě dlouhou, může začít již na konci února, podle doby výskytu a květu rostlin, které ho dráždí. Může se jednat o záležitost několika týdnů až měsíců a s prevencí je dobré začít včas, vhodné homeopatické léky je možné u jedinců s brzkou jarní alergií užívat již v lednu.

Co na rýmu?
Není divu, že pokud dospělý jedinec nebo dokonce děti smrkají celoročně, hledáme šetrné alternativy léků, které nezatěžují nosní sliznici a je možné je bezpečně používat dlouhodobě. Nosní sliznice je totiž jedním z prvních míst, kde dochází ke kontaktu s alergenem. Je důležitou součástí imunitního systému a stojí za to o ni vhodně a šetrně pečovat. Výborným pomocníkem při rýmě, při péči o nosní sliznici a udržování průchodného nosu, je konvička určená k výplachu nosu slanou vodou, kterou mohou používat i děti.

Pokud hledáte šetrný lék, můžete vyzkoušet EUPHORBIUM COMPOSITUM-HEEL, což je nosní sprej určený k léčbě akutní či chronické rýmy (zánět vedlejších dutin nosních), infekční rýmy (způsobená viry), ale též rýmy alergické. Sprej nám může pomoci udržovat právě nosní sliznici vlhkou a čistou.

Jedná se o jediný homeopatický sprej k léčbě rýmy, obsahuje výtažky z léčivých bylin a minerální látky, které se v homeopatii tradičně užívají při těchto problémech:

  • Euphorbium (pryšec), tradičně v homeopatii užívaný na rýmu a katary horních cest dýchacích.
  • Pulsatilla pratensis (koniklec luční), který se užívá k léčbě zánětu nosní sliznice a chronické rýmy.
  • Luffa operculata (lufa) k léčbě rýmy různého původu a bolesti hlavy při zánětech horních cest dýchacích.
  • Calcium sulfidum (sulfid vápenatý) k léčbě zánětů.
  • „Solný“ izotonický roztok

Homeopatická léčba je šetrná, nezatěžuje organismus a je vhodná pro děti, těhotné, kojící i seniory.

Euphorbium compositum Heel je homeopatický nosní sprej pro dospělé a děti od 2 let. Před použitím si přečtěte příbalovou informaci.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PR článek

Autor: PR článek

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.1.2023 21:19

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze